עגלת תאומים או עגלת אחים? כל המידע שאתם צריכים

אם אתם מחפשים עגלת תאומים או עגלת אחים הסקירה הבאה עבורכם!

"ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה, תביאו שניים תביאו שלושה, תביאו ארבעה ילדים"  – (מילים: יהושע סובול). בדומה להחלטה על בחירה ורכישת עגלה לתינוק, רכישת עגלת תאומים או אחים היא משימה לא פשוטה שצורכת זמן מכיוון שצריך לבחון מספר רב של גורמים כגון: 

מחיר העגלה, משקל העגלה, רוחב העגלה, נפח אחסון, התאמה למעלית בבניין, התאמה לפתח הבית, התאמה לאחסון ברכב, צורת הישיבה בעגלה והתאמה לתאומים או אחים. במאמר זה ננסה לעשות קצת סדר שיקל עליכם לבחור את העגלה שמתאימה לתקציב ולצרכים שלכם.

מעבר מהיר אל

עגלת תאומים היא עגלה המתאימה לתינוקות באותו גיל ובדרך כלל היא מתאימה לתינוקות מגיל לידה כך שניתן להטות את שני המושבים לזווית שכיבה המתאימה לגיל לידה.

ישנן עגלות תאומים בהן ניתן להתקין סל שכיבה אחד או שניים או סלקל לתינוק ובכך לאפשר שכיבה ישרה ואופקית של התאומים בעגלה, כמו בדגם בייבי ג'וגר סיטי תור 2 דאבל Baby Jogger City Tour 2 Double. 

עגלת אחים היא עגלה המתאימה לתינוק ולפעוט גדול יותר במספר שנים. בעגלת אחים ניתן להטות כל מושב לזווית אחרת, לזווית שכיבה המתאימה לגיל לידה ולזווית ישיבה המתאימה לפעוט גדול יותר. ישנן עגלות אחים בהן ניתן להתקין סל שכיבה אחד או סלקל וגם להוסיף מושב לעגלה הבסיסית, כמו בדגם ברייטקס בי רדי Britax B Ready.

עגלת אחים

עגלת אחים מאפשרת כאמור להושיב שני אחים בגילאים שונים, בהפרש של מספר שנים,  יחדיו בעגלה אחת. בקבוצה זו ניתן למצוא מספר סוגים של עגלות:

 • עגלות עם מושבים זה לצד זה. כל מושב ניתן להטות לזווית שונה, למצב שכיבה מלאה שטוחה או לישיבה. במקומות בהם לא ניתן להטות את המושב לזווית שכיבה מלאה ניתן להוסיף סל שכיבה או סלקל לתינוק.
 • עגלות עם מושבים זה אחר זה. כל מושב ניתן להטות לזווית שונה ואת האחורי עד לזווית של שכיבה מלאה. ניתן להוסיף  סל שכיבה או סלקל לתינוק כדי לאפשר שכיבה של תינוק מגיל לידה. דגם של עגלה זו הוא צ'יקו קורטינה ביחד Cortina Together.
 • עגלה עם תוספת של מושב מתפרק ההופכת מעגלת יחיד לעגלת אחים. עגלה בסיסית לתינוק אחד עם שלדה חזקה שניתן לחבר אליה בקלות ובמהירות מושב נוסף בחלק התחתון של השילדה להושבת אח בוגר. ניתן להוסיף  סל שכיבה או סלקל לתינוק כדי לאפשר שכיבה של תינוק מגיל לידה ובכך להושיב תינוק ופעוט בוגר יותר. קיים בדגם ברייטקס בי רדי Britax B Ready.  
עגלת תאומים אחים שחורה

עגלת אחים מומלצת

בבחירת עגלת תאומים או אחים יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

 • תקציב המוקצה לרכישה
 • גיל התאומים אחים. חשוב לוודא מהו המשקל המירבי המותר לכל מושב בעגלה ולתכנן קדימה למספר שנים
 • מידות העגלה בדגש על רוחב העגלה. עגלת תאומים אחים עם מושבים זה לצד זה רחבה יותר מעגלת תאומים אחים עם מושבים זה אחר זה. חשוב לבחון שניתן להכניס את העגלה למעלית, לבית וכמובן לתא המטען ברכב.
 • זווית ההטיה של המושבים. חשוב מאוד לוודא שניתן להטות כל מושב בנפרד וכמו כן שניתן להטות את המושבים או אחד מהם לזווית שכיבה אופקית המתאימה לתינוק שרק נולד.
 
 • חיבור אביזרים חיצוניים. יכולת לחבר לעגלת אחים סל שכיבה או סלקל כדי לאפשר הושבת תינוק מגיל לידה או לחילופין, הטייה של המושב לזווית שכיבה מלאה.
 • משקל העגלה. משקל של עגלת תאומים עשוי להיות גדול יותר מעגלת יחיד וכן להקשות על הניוד שלה. נתון שיש להתחשב בו אם אתם גרים בבניין ללא מעלית לדוגמא. טיולון לתאומים אחים הוא בעל משקל נמוך יותר ביחס לעגלה ומאפשר יכולת ניוד קלה ונעימה יותר.
 • משקל ונפח אחסון בעגלה. עגלת אחים מגיעה בדרך כלל עם סל אחסון גדול יותר ועם זאת, חשוב לוודא מהו המשקל המירבי המותר.
 • קיפול העגלה. קיפול עם מנגנון מהיר, קל ונוח לשימוש. קיפול המאפשר אחסון בתא המטען של הרכב תוך התחשבות כמובן בסל שכיבה ובאביזרים אחרים.
עגלת תאומים במצב מקופל

עגלת אחים אמבטיה וטיולון

באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא מגוון של עגלות וטיולון המתאמים לתאומים ואחים:

 • עגלת תאומים אחים ברייטקס בי אג'ייל דאבל Britax B-Agile Double. עגלה עם מושבים זה לצד זה. ניתן להרכיב 2 סלי שכיבה וגם סלקל אחד.

 • עגלת תאומים אחים ברייטקס בי רדי Britax B Ready. עגלת יחיד שניתן להרכיב עליה מושב נוסף על השילדה ובכך להפוך אותה לעגלת תאומים אחים.

 • עגלת תאומים אחים צ'יקו קורטינה ביחד Chicco Cortina Together. עגלה עם מושבים זה אחר זה. ניתן להתקין עליה סלקל אחד או שניים.

 • עגלת תאומים אחים צ'יקו הוללה Chicco Ohlala Twin. טיולון תאומים אחים קל משקל המתאים לתינוקות מגיל לידה.

 
 • עגלת תאומים אחים בייבי ג'וגר סיטי מיני 2 דאבל Baby Jogger City Mini 2 Double. עגלה עם מושבים זה לצד זה. ניתן להרכיב עליה סלקל אחד ושני סלי שכיבה.

 • עגלת תאומים אחים בייבי ג'וגר סיטי מיני ג'י טי 2 דאבל Baby Jogger City GT 2 Double. עגלה עם מושבים זה לצד זה. ניתן להרכיב עליה סלקל אחד ושני סלי שכיבה. עגלה בעלת גלגלי גומי עם תאי אוויר פנימיים המאפשרים תמרון ועבירות גבוהה.

 • עגלת תאומים אחים בייבי ג'וגר סיטי תור 2 דאבל Baby Jogger City Tour 2 Double. עגלה עם מושבים זה לצד זה, צרה במיוחד ובעלת קיפול קומפקטי.

 • בייבי סייף קוויקלי Baby Safe Quickly. טיולון תאומים אחים קל משקל המתאים לתינוקות מגיל לידה.

יכולה לשמש כעגלת תאומים

עגלות תאומים לכל מטרה

אם אתם יוצאים בתדירות גבוהה עם הילדים מהבית לצורך קניות, טיולים, ביקורים אצל חברים ובני משפחה ולסיבוב בפארקים,  קניית עגלת תאומים אחים יכולה להיות מאוד משמעותית ואף כדאית מבחינה כלכלית והתנהלות יומיומית. בעגלה אחת ניתן להוביל את התאומים או את האחים ביחד לכל מקום. באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא מגוון של עגלות תאומים אחים בכל תצורת ישיבה ובמחירים הוגנים. העגלות מתאימות לטווח הגילאים מלידה ועד גיל 4 לערך.

עגלת תאומים צרה

עגלות תאומים אחים הן בדרך כלל רחבות יותר מעגלות יחיד רגילות בגלל העיצוב שלהן והצורך להושיב שני תינוקות בשילדה אחת שתהיה חזקה מספיק לשאת תאומים ואחים. רוחב העגלה יכול להיות קצת בעייתי בזמן שמנסים לעבור דרך דלתות צרות, מעליות, חנויות ועל מדרכות. למרות שאפילו עגלת תאומים אחים הצרה ביותר לא בדיוק תהיה צרה כמו עגלת יחיד, בהחלט תרוויחו אם העגלה הכפולה שלכם תהיה צרה ככל האפשר. אבל זה לא יכול לבוא על חשבון האיכות, כי אם לתינוק שלך לא ממש נוח בעגלה תאומים אחים צרה במיוחד, אז לא השגנו את המטרה העיקרית בעבורה קנינו את העגלה.

רוחב עגלת תאומים אחים עם מושבים זה לצד זה נע בטווחים 78-66.5 ס"מ, כאשר העגלה הצרה ביותר היא בייבי ג'וגר סיטי תור 2 דאבל עם רוחב כולל של 66.5 ס"מ, משקל העגלה: 10.5 ק"ג, מתאימה מגיל לידה ועד משקל של 15 ק"ג לכל ילד.

בקבוצת עגלות תאומים אחים עם מושבים זה אחר זה ניתן למצוא עגלות צרות יותר:

צ'יקו קורטינה ביחד Chicco Cortina Together ברוחב של 59 ס"מ וברייטקס בי רדי Britax B Ready ברוחב של 61 ס"מ.

עגלת תאומים קטנה

עגלת תאומים מומלצת

אנחנו יודעים להתאים לכל דרישה עגלת תאומים מומלצת – נשמח לעזור גם לך!

עגלת תאומים בייבי ג'וגר

עגלות תאומים אחים של חברת בייבי ג'וגר Baby Jogger ידועות בקיפול הנוח שלהן המתבצע ביד אח עם משיכת ידית אחת בלבד, במהירות ובצורה שטוחה לחלוטין. הישיבה בעגלה היא עם שני מושבים זה לצד זה. העגלות מתאימות לתאומים בני אותו גיל או לאחים בגילאים שונים, משענת הגב מתכווננת למצבי שכיבה שונים, כולל מצב שכיבה כמעט מלא (מתאים מגיל לידה).

10
השתתפו בסקר אנונימי על עגלות תאומים / אחים

כמה אתם יודעים על עגלות תאומים / אחים

Note if the other answer is filled, it will be considered as a vote and will ignore the checked answers.

עגלת תאומים בייבי סייף

עגלות תאומים אחים קוויקלי של בייבי סייף מתאימה לכל מטרה, שוקלת פחות מ 10 ק"ג, בעלת 2 מושבים רחבים זה לצד זה, פגוש קדמי, גגוני ענק XXL, מדרכי רגליים מתכווננים וכיסוי חורף. עגלת קוויקלי תאומים אחים בעלת שלדת אלומיניום חזקה וקלה לתמרון, מושבי העגלה נשכבים ל- 177 מעלות ומתאימים לתינוקות מגיל לידה, קיפול העגלה מתבצע בקלות, העגלה ננעלת לאחר הקיפול ונשארת במצב עומד לאחר הקיפול. כל מושב ניתן לכיוונון בנפרד כך שכל אחד מהילדים יכול להיות בזווית שכיבה שונה.

עגלת תאומים ציקו

עגלת תאומים אחים צ'יקו קורטינה היה העגלה היחידה בעלת שני מושבים זה אחר זה. המושב האחורי בעל שכיבה מלאה המדמה תחושת עריסה ואילו המושב הקידמי מתאים לתינוקות מגיל 6 חודשים. מתאימה מגיל לידה ועד משקל של 15 ק"ג לכל מושב. קיימת אפשרות לחיבור שני סלקלים או אחד מסוג צ'יקו קיפיט30 Chicco KeyFit30, לפי הצורך, אידאלי ונוח לתאומים או אחים. העגלה בעלת סל אחסון רחב וגדול המאפשר נשיאה נוחה של מוצרי עזר ומשחקים לתינוק ומנגנון קיפול יעיל עם אפשרות לקיפול ביד אחת. רוחב העגלה הוא 59 ס"מ בלבד.

עגלת תאומים אמבטיה

בדומה לעגלת תינוק ליחיד, גם על עגלת תאומים אחים ניתן להרכיב סל שכיבה המכונה גם אמבטיה לעגלה. סל השכיבה מתאים לתינוקות עד גיל 6 חודשים, הוא בעל מזרון פנימי נעים ונוח, מרופד בדרך כלל בצידו הפנימי בבד כותנה. בעגלות תאומים אחים אחדות ניתן להרכיב סל שכיבה אחד או שניים ובעגלות מסוימות לא ניתן להרכיב סל שכיבה כלל וכלל ויש להביא זאת בחשבון בעת בחירת עגלת התאומים המתאימה לנו. במקרים מסוימים נדרשים מתאמים להרכבת סל השכיבה על העגלה, אלה מסופקים בדרך כלל על-ידי יצרן העגלה, בעת רכישת העגלה. ישנם סלי שכיבה הנמכרים ביחד עם המתאמים ובכל מקרה חשוב לברר נושא זה לפני הקנייה.

סל שכיבה לעגלת תאומים

עגלת תאומים מאונטיין באגי

עגלת תאומים מאונטיין באגי- עגלת תאומים אחים הטובה בעולם, ברוחב של 63 ס"מ בלבד. העגלה מתקפלת בקלות באמצעות יד אחת בלבד. ניתן להסיע בעגלה תאומים או שני ילדים בגילאים דומים. העגלה מאפשרת טיול ברחובות העיר העמוסים, בקניונים, בסופרמרקטים והן טיול בשבילים משובשים ללא כל שינוי, בהרגשה של נסיעה רכה וקלה. ניתן לכוון כל מושב בנפרד כך שילד אחד יוכל לישון והשני לשבת בנוחות. ניתן לנעול את הגלגלים הקדמיים ובכך להפוך את העגלה לעגלת ריצה.

11
חוות דעת על המאמר

האם אהבת את התכון

אהבתם? שתפו את החברים

Facebook
WhatsApp
Email