אמבטיה לתינוק - איך בוחרים ומה הכי מומלץ

מחפשים אמבטיה לתינוק? מעולה, הגעתם למקום הנכון.

התינוק שלכם רק נולד, גופו עדין ושברירי, וכבר אתם צריכים לעשות לו אמבטיה. אמבטיה לתינוקות יכולה להיות פינוק של ממש אם עושים זאת נכון, בהנאה ועם האמבטיה שתבחרו מתוך המגוון הקיים באתר מיי ניו בייבי.
את מגוון האמבטיות ניתן לחלק לשתי קבוצות:

אמבטיה מתקפלת ואמבטיה שאינה מתקפלת העשויה מחומר פלסטיק קשיח. תוכלו למצוא את האמבטיות במגוון צבעים וגדלים. לרוב האמבטיות יש גם מעמד מתקפל המשמש בסיס גבוה להנחת האמבטיה, המקל על ההורים במהלך הרחצה.

מעבר מהיר אל...

אמבטיה מתקפלת לתינוק

אמבטיה מתקפלת של חברת סופר בייבי עשויה מפלסטיק חצי קשיח והיא ניתנת לקיפול לעובי של 5 ס"מ לאחר השימוש. לאמבטיה קיים מעמד רגליים מתקפל וצינור ניקוז המאפשר את ריקון המים מהאמבטיה בצורה מהירה וקלה. פקק האמבטיה משנה את צבעו בהתאם לטמפרטורת המים. בתחתית האמבטיה יש פסים המונעים החלקה ובחלק העליון יש שקעים להנחת תכשירי רחצה. ניתן להשתמש עם האמבט בדפני המהווה מעין כרית ציפה המאפשרת להשכיב את הילד בצורה בטוחה באמבטיה. לאמבטיה המתקפלת לעובי קטן יש יתרונות בנפח שהיא תופסת בבית באחסון ובזה שהיא נוחה מאוד לשימוש בטיולים.

כסא אמבטיה לתינוק

כשהתינוק גדל ומסוגל לשבת בצורה יציבה – בדרך כלל בגיל 6 חודשים ומעלה – ניתן לרכוש כסא אמבטיה לתינוק שיתמוך את התינוק בזמן המקלחת ויסייע לכם ההורים במשימה. ניתן למצוא שני סוגים של כסא אמבטיה לתינוק: כסא אמבטיה טבעת וכסא אמבטיה טבעת עם מגש נפתח.

 

כסא טבעת אמבטיה לתינוק של בייבי מישל הוא מושב בטיחותי לאמבטיה, בתחתית המושב 4 נקודות וואקום חזקות להצמדות לאמבטיה ועשוי פלסטיק חזק ואיכותי. כסא אמבטיה לתינוק בייבי מישל מתאים מגיל ישיבה ועד גיל שנה וחצי בערך. ניתן לרכוש את כסא אמבטיה לתינוק של בייבי מישל במגוון צבעים. מבנה כסא אמבטיה לתינוק בייבי מישל מונע מהתינוק להחליק באמבטיה. חשוב לזכור שאסור להשאיר את התינוק ללא השגחת מבוגר באמבטיה, גם כשהוא יושב בתוך כסא אמבטיה לתינוק.

 

לחברת בייבי מישל קיים גם כסא אמבטיה לתינוק עם מגש קדמי נפתח וצעצועים לתינוקות. בתחתית הטבעת אמבטיה 4 נקודות וואקום חזקות להצמדה, המגש הקדמי של טבעת האמבטיה נפתח ומאפשר הוצאה והכנסה של התינוק בקלות. על גבי מגש הצעצועים 2 צעצועי סיבוב ולחיצה ולוויתן משפריץ מים, למשחק ולהנאה. המחיר של כסא אמבטיה לתינוק עם מגש נפתח הוא יקר יותר יחסית לכסא אמבטיה ללא מגש נפתח.

מושב אמבטיה לתינוק

מושב אמבטיה לתינוק הוא בהחלט פריט נוח במקלחת והוא מכונה גם כסא אמבטיה לתינוק. מושב אמבטיה לתינוק מתאים לתינוקות המסוגלים לשבת בצורה יציבה – בדרך כלל מגיל 6 חודשים ומעלה. מושב אמבטיה לתינוק מאפשר להושיב את התינוק בצורה יציבה, מפנה את הידיים של ההורים לסיבון ולרחצה של התינוק בצורה קלה יותר ומאפשר לתינוק לשחק בצעצועים שונים במהלך הרחצה.

מושב אמבטיה לתינוק בטוח לשימוש אבל אסור להשאיר את התינוק באמבטיה ללא השגחה צמודה של מבוגר ולו לשנייה אחת.לכל מושב אמבטיה לתינוק יש כריות בתחתית המושב הניצמדות בוואקום לאמבטיה ובכך מונעות תזוזה של המושב מטעמי בטיחות.

כרית אמבטיה לתינוק

כרית אמבטיה לתינוק מיועדת לתינוקות מגיל לידה ועד גיל 6 חודשים לערך, לפני שהתינוק מסוגל לשבת בצורה זקופה ויציבה. כרית אמבטיה לתינוק מאפשרת להשכיב את התינוק באמבטיה בתנוחה נוחה המבטיחה שראש התינוק נמצא תמיד מעל המים וגוף התינוק טובל במים החמימים של האמבטיה.
ניתן להבחין בין שלוש קבוצות של כריות:

  • כרית אמבטיה לתינוק צף קל – הצף קל מיועד לשימוש במים רדודים באמבט תינוק או באמבט רגיל והוא מותאם לעורו העדין ולמבנה גופו של תינוקך וללא ספק מנעימה את זמן הרחצה. הצף קל תומך בראש התינוק ומשאיר אותו מחוץ למים בעוד הגוף שוקע במים. הכרית עשויה מחומר נעים ורך לעור התינוק. פשוט מניחים את הצף קל באמבטיה ועליו משכיבים את התינוק. כרית אמבטיה לתינוק צף קל נועדה לרחצה בטוחה, היא נוחה וקלה לייבוש ומתאימה מגיל לידה ועד 10 חודשים. כרית אמבטיה לתינוק צף קל של חברת סופר בייבי כוללת רצועות ותפסנים לצידי האמבטיה למניעת תזוזה והחלקה לא רצויה של הכרית. הנעימים. רצועות האבטחה מתאימות ל 99% מהאמבטיות ומאפשרות חיבור של הכרית לדופן האמבט.
  • כרית אמבטיה לתינוק דפני – זהו למעשה מושב שכיבה העשוי פלסטיק קשיח אותו מניחים באמבטיה ועליו מושיבים את התינוק. בתחתית המושב יש מדבקות יניקה להצמדתו הנוחה לאמבט התינוק. כרית אמבטיה לתינוק דפני מסייעת להורה להחזיק את התינוק באמבט בנוחות וביציבות ללא חשש להחלקת התינוק לתוך המים. המבנה והצורה של כרית אמבטיה לתינוק מאפשרים תנוחת שכיבה של התינוק, שומרים שראשו של התינוק יהיה מעל גובה המים וגופו טובל במים החמימים. במצב זה, התינוק שוכב על גבו בסביבה יציבה, בתנוחה נוחה כשזרועותיו ורגליו חופשיות. כרית אמבטיה לתינוק דפני מעוצבת בדרך כלל להתאמה לכל סוגי האמבטיות, מתאימה לתינוקות מגיל לידה ועד לגיל 10 חודשים.
  • מושב אמבטיה קשיח עם כיסוי מגבת – לחברת מיננה קיים מוצר המשלב מושב דפני העטוף במגבת נעימה ורכה. זהו פתרון אידאלי לאמבטיה המאפשר לרחוץ את תינוקך ללא חשש של נפילה או החלקה. מתקן האמבטיה עשוי בד מגבת 100% כותנה רכה ומפנקת המולבשת על מסגרת מתכת חזקה, השיפוע מותאם לרחצה כך שראש התינוק יהיה גבוה יותר משאר הגוף אשר נמצא בתוך המים. למושב מחובר צעצוע פעילות מרשרש למשחק בזמן הרחצה וכפפת רחצה תואמת. ניתן להסיר את המגבת ולכבס במכונת כביסה לפי ההוראות. המוצר מיועד לגילאי 0-6 חודשים. בסיום השימוש מומלץ לייבש את המוצר באוויר הפתוח. את המוצר ניתן למצוא במגוון צבעים.

אמבטיה לתינוק עם מעמד

אמבטיה לתינוק שאינה מתקפלת עשויה מחומר פלסטיק קשיח, כוללת משטח קשיח דפני המעוצב בצורה המאפשרת להשכיב את התינוק באמבטיה כבר מגיל לידה, צינור גמיש עם פקק לריקון המים בסיום האמבטיה, מקומות שקועים לאחסון סבון, שמפו לתינוק ומד טמפרטורה אנלוגי. לאמבטיה קיים מעמד רגליים תואם ומתקפל המאפשר להניח עליו את האמבטיה בצורה בטוחה ובצורה כזו להקל על ההורים ברחיצת התינוק, מבלי להתכופף.
בקבוצה זו, ניתן למצוא את האמבטיות:

  • אמבטיה לתינוק עם מעמד דגם Pool של חברת בייבי מישל
  • אמבטיה לתינוק עם מעמד דגם ספא של חברת סופר בייבי
  • אמבטיה לתינוק עם מעמד דגם ירדן של חברת טוויגי

אמבטיה מתקפלת לתינוק עם מעמד

אמבטיה מתקפלת לתינוק עם מעמד עשויה מחומר פלסטיק חצי קשיח וסליקון והיא כוללת אמבטיה עם רגליים קצרות ומתקפלות המאפשרות להניח אותה על כל משטח יציב. היתרון של אמבטיה מתקפלת הוא ביכולת לייבש אותה במהירות בגמר השימוש ולאחסן אותה בבית מבלי לתפוס נפח גדול של אחסון. היא מתקפלת בצורה קופמקטית לעובי של כחמישה ס"מ.

 

אמבטיה מתקפלת של חברת סופר בייבי היא מוצר מצוין. ניתן לרכוש מעמד רגליים מתקפל תואם הניתן להרכבה ולפירוק בקלות ובמהירות וגם צינור לריקון המים בגמר השימוש. את האמבטיה ניתן לרכוש במגוון צבעים. את האמבטיה המתקפלת של חברת סופר בייבי ניתן לקחת לטיולים, לקמפינגים ולבית הסבא והסבתא.

אמבטיה גדולה לתינוק

האמבטיה הדיגיטלית של אקווה סקייל הופכת את המשימה של ההורים, שהאמת קצת מפחידה, לחוויה מקסימה ומשמעותית בגידול התינוק. האמבטיה הדיגיטלית של אקווה סקייל כוללת מד טמפרטורה המודד את טמפרטורת המים באופן רציף ולאורך כל זמן הרחצה. אין צורך לדאוג האם המים קרים או חמים מידי, פשוט מסתכלים בתצוגה הדיגיטלית. בצורה כזו מבטיחים שהתינוק לא מתקרר בזמן הרחצה ושהמים לא קרים או חמים מדי עבור התינוק. האמבטיה הדיגיטלית לתינוק של אקווה סקייל מתאימה מגיל לידה ועד גיל 24 חודשים. היחידה הארגונומית המרכזית, עוצבה כדי לתת תמיכה לתינוקות עד גיל 6 חודשים בתנוחה בטוחה ומגיל 6 חודשים או בשלב שהילד כבר יושב בצורה יציבה, ניתן להסירה.


האמבטיה הדיגיטלית של אקווה סקייל כוללת גם משקל דיגיטלי המאפשר לשקול את התינוק ולעקוב אחר ההתפתחות שלו. ניתן לשקול את התינוק בצורה מדויקת בעודו רוחץ באמבטיה.

אמבטיה ראשונה לתינוק הדרכה: מקלחת ראשונה לתינוק

חשוב מאוד לרחוץ את התינוק פעם ביום. שעת הרחצה יכולה להיות בהתאם לסדר היום הנהוג בבית, כאשר המגבלה היחידה – לפחות שעה אחרי האוכל. אופן הרחצה יכול להיעשות באמבטיה בה התינוק שוכב בצורה בטוחה, נינוחה ורגועה במים החמימים. חשוב לרחוץ את התינוק מהחלק הנקי יותר (עיניים) לחלק המלוכלך ביותר (העכוז). חשוב להקפיד במיוחד על רחצה של קפלי עור כמו צוואר ובית שחי.

הכינו מבעוד מועד את סל המוצרים הכולל: סבון לתינוק, שמפו לתינוק, צמר גפן (או פדים), אלכוהול 70%, קיסמי אוזניים לתינוקות, שמן לתינוק, משחה להגנת העור ולמניעת פריחה, מסרק ומברשת לשיער, מספריים מיוחדים לתינוקות, מגבת, בגדים להחלפה וחיתול להחלפה.
מומלץ לחפוף פעם ביום או אחת ליומיים. כיוון הרחצה הוא מהמצח לעורף כדי שלא ייכנס לתינוק סבון לעיניים.

טיפים נוספים באתר משרד הבריאות.

טמפרטורה אמבטיה לתינוק

הטמפרטורה האידיאלית בשביל אמבטיה לתינוק היא 36 מעלות צלזיוס. חשוב מאוד למדוד את טמפרטורת המים בעזרת מד-חום, המתאים לאמבטיה, המודד את טמפרטורת המים באופן רציף ולאורך כל זמן הרחצה. בצורה כזו מבטיחים שהתינוק לא מתקרר בזמן הרחצה ושהמים לא קרים או חמים מדי עבור התינוק.
בחורף הקפידו לחמם את חדר האמבטיה ואת חדרו של התינוק, אם אתם מתכוונים להפשיט ולהלביש אותו בחדרו. הטמפרטורה בחדר הרחצה ובחדר צריכה להיות כ- 26 מעלות צלסיוס.
לאחר הרחצה יש לייבש במגבת בדרך של הספגה (פחות גירוי לעור). יש לשים דגש על ניגוב כל קפלי העור. אין צורך ולא מומלץ למרוח את עור התינוק בשמן, בתחליב (קרם גוף) או בטלק. אלה סותמים את נקבוביות העור ומפריעים לתפקודו. השימוש במשחה מוגבל להגנת העור במקומות הרגישים: צוואר, בתי שחי, ישבן ומפשעה.

צינור אמבטיה לתינוק

צינור אמבטיה לתינוק יהפוך את משימת ריקון המים בגמר השימוש באמבטיה לקלה ומהירה יותר. זהו צינור גמיש שניתן לחבר את צידו האחד הכולל פקק לאמבטיה ואת צידו השני לפתח הניקוז של המים בכיור, במקלחת, באמבטיה של ההורים או ישירות לנקודת הניקוז ברצפת האמבטיה. לפני שאתם רוכשים צינור שכזה, חשוב מאוד שתבדקו שהוא מתאים לדגם של האמבטיה לתינוק שרכשתם.

אמבטיה לתינוק עם משטח החתלה

לחברת צ'יקו יש אמבטיה עם משטח החתלה מתקפל דגם Cuddle & Bubble Comfort. האמבטיה מתאימה מגיל לידה ועד משקל של 11 ק"ג. זוהי בהחלט אמבטיה מיוחדת הכוללת 2 מוצרים ב-1 גם משטח החתלה נוח ונעים וגם אמבטיה מפנקת. האמבטיה בעלת מבנה ארגונומי מיוחד עבור הנוחות של התינוק בשעת הרחצה, ניתן לשלוף את משטח ההחתלה בעזרת 2 תיקתקים, לחבר את שפופרת האמבטיה לחור הנמצא באמבטיה וכך הידיים פנויות לגמרי לטפל בתינוק. ניתן לסגור ולקפל את האמבטיה עם משטח ההחתלה בקלות ובמהירות והיא לא תופסת הרבה מקום בבית. האמבטיה לתינוק על משטח החתלה של חברת צ'יקו כוללת מעמד רגליים מובנה עם שלושה מצבי גובה על מנת להתאים לגובה ההורה, שלושה מיכלים צדדיים: 2 לשמפו, סבון רחצה וכו’, כוס לרחיצת התינוק ובד נעים המכסה את משטח ההחתלה.

צעצועי אמבטיה לתינוק

צעצועי אמבטיה לתינוק הופכים את זמן האמבטיה לחוויה כיפית ומהנה עבור הילדים וההורים גם יחד. באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא מגוון של צעצועי משחק לאמבטיה לכל גיל, החל מצעצועי חיות הצפים על פני המים, צעצועים משפריצים מים, צעצועים הכוללים סירות, צעצועים חשמליים ועוד ועוד.

בלינק הבא תוכלו ללמוד עוד על צעצועים לאמבטיה שתינוקות אוהבים. 

כובע אמבטיה לתינוק

כובע אמבטיה לתינוק נועד למנוע כניסת מים וסבון לעיניו של התינוק. לחברת בייביקו יש כובע מצחייה לאמבטיה הכולל סגירת סקוצ׳ במגוון צבעים. המחיר של כובע אמבטיה לתינוק הוא זול יחסית, קל מאוד ומאפשר לחפוף את ראש התינוק ללא חשש.

14
חוות דעת על המאמר

האם אהבת את התכון

אוהבים את המאמר ? שתפו בכל הכוח 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

מה היה לנו עד עכשיו: