בוסטר לרכב מומלץ 2022
ואפשרות לרכישה עד הבית

כיסא בוסטר לרכב של חברות צ'יקו Chicco וברייטקס Britax הם המומלצים ביותר לרכישה. לחברות אלו מוניטין רב שנים בפיתוח, ייצור ושיווק כיסאות בטיחות לרכב בכלל ובוסטר לרכב בפרט.
הבוסטר לרכב של חברות צ'יקו וברייטקס זוכים לציון גבוה במבחנים שנערכים על-ידי ארגונים ומכונים באירופה ובארצות הברית.
על קבוצת הבוסטר לרכב של חברת ברייטקס הרחבנו בהמשך וכאן נפרט על המוצרים של חברת צ'יקו.

 • בוסטר צ’יקו קידפיט – Chicco KidFit – בוסטר קידפיט מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה, משקל 18 ועד 45 ק"ג ומגובה 96.5 ועד 145 ס"מ. בוסטר קידפיט בעל מערכת DuoZone להגנת ראש וצד, עם 10 מצבי גובה הניתנים לשינוי באמצעות יד אחת. לבוסטר חיבור איזופיקס לשלדת הרכב המאפשר חיבור קל ומהיר והידוק במשיכה אחת. 
 
לדגם קידפיט פלוס טכנולוגית בד חדישה העוזרת בנידוף הלחות ומסייעת לווסת את טמפרטורת הגוף של ילדך ומעניקה לו את הרגשה נעימה. הפטנט מסייע לווסת את חום הגוף ולשמור על רמת לחות בסביבת הילד ברמה של 37.5 אחוזי לחות באמצעות בד רשת נושם וחלקיקים מינרליים המצויים בסיבי בד הריפוד הפועלים לוויסות הלחות ומסייעים לשיפור זרימת האוויר בסביבת מושב הילד ותורמים לאידוי הלחות.

 • בוסטר צ'יקו גופיט פלוס Chicco GoFit Plus – נבחר למושב הבוסטר הטוב ביותר על ידי ארגון ה-IIHS האמריקאי, שהינו ארגון הבטיחות בדרכים העולמי. הבוסטר מתחבר לרכב בעזרת מחברי איזופיקס, נוח לילדים גדולים ונותן שקט להורים. בוסטר GoFit Plus מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה, במשקל 18-50 ק”ג, בגובה 96-144 ס”מ, היכולים לשבת באופן נינוח במקומם לאורך הנסיעה. 
 
דגם גופיט פלוס כולל מערכת חדשנית לשחרור רצועות האיזופיקס בקלות וביד אחת, ידית נשיאה מובנת המקלה מאוד על העברת הבוסטר מרכב אחד לאחר, מושב מסוג Ergo Boost, העשוי משכבה כפולה של קצף ומקנה תמיכה מירבית. מושב הבוסטר בעל תחתית חלקה שלא משאיר סימונים על ריפוד הרכב. כל בדי מושב הבוסטר ניתנים לשטיפה במכונת הכביסה.
מעבר מהיר אל

בוסטר לילדים

בוסטר לילדים מספק הגנה מצוינת על הילד מפני תאונות בזמן הנסיעה ברכב. בוסטר לילדים נועד להגביה ולמקם את הילד כך שחגורת הברכיים והכתפיים של הרכב תתאים כראוי על הנקודות החזקות של גוף הילד, הירכיים, מאמצע הכתף ולרוחב החזה.
ניתן להבחין בין מספר קבוצות של כיסאות בטיחות לרכב הכוללים בוסטר:

 1. בוסטר לילדים עם משענת גב – סוג זה של בוסטר לילדים נועד להגביה את גובה הילד כך שחגורת הבטיחות תתאים כראוי. הוא גם מספק תמיכה לצוואר ולראש ואידיאלי לכלי רכב שאין להם משענות ראש או משענות גבוהות. יש בוסטר לילדים שניתן להסיר את משענת הגב כשהילד גדל.
 2. בוסטר לילדים ללא משענת גב – סוג זה של בוסטר לילדים נועד להגביה את גובה הילד כך שחגורת הבטיחות תתאים כראוי. הוא אינו מספק תמיכה לראש ולצוואר. זה אידיאלי לכלי רכב שיש להם משענות ראש.
 3. כיסא בטיחות משולב בוסטר מגיל שנתיים – כיסא בטיחות הכולל רצועות בטיחות פנימיות עם 5 נקודות עגינה ומתאים לישיבה עם כיוון הנסיעה. בגיל 4 ניתן לחגור את הילד באמצעות חגורת הבטיחות של הרכב. הכיסא מספק תמיכה לראש ולצוואר.
 4. כיסא בטיחות משולב בוסטר מגיל לידה – כיסא בטיחות הכולל רצועות בטיחות פנימיות עם 5 נקודות עגינה ומתאים לישיבה נגד ועם כיוון הנסיעה. בגיל 4 ניתן לחגור את הילד באמצעות חגורת הבטיחות של הרכב. הכיסא כולל מספר שכבות של ריפודים הניתנים להסרה ככל שהילד גדל ומתפתח.

בוסטר מאיזה גיל

בוסטר לרכב הוא בעצם מושב הגבהה ללא רצועות פנימיות. רוב הבוסטרים לרכב כוללים מושב הגבהה עם משענת לגב הניתנת להסרה וחלקם כוללים רק מושב הגבהה. הרעיון הוא להעניק הגבהה לילד כדי שיחגור את רצועת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה ומועילה.

בוסטר הוא כיסא הבטיחות האחרון שתצטרכו להושיב בו את הילד לפני שהוא יוכל לשבת על מושב הרכב ולחגור את חגורת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה. בוסטר לרכב מתאים לילדים מגיל 4, במשקל 54-18 ק"ג ויש להשתמש בבוסטר לרכב עד שהילד מגיע לגובה של 145 ס"מ לפחות, בטווח גילאים 12-8 שנים ובתנאי שהוא יכול לחגור את חגורת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה כשהוא יושב על מושב הרכב.

אם הילד יושב בכיסא בטיחות דו-כיווני או בכיסא בטיחות משולב בוסטר, מומלץ מאוד להמשיך ולשבת בכיסא הבטיחות עם רצועות בטיחות פנימיות הכוללות 5 נקודות עגינה עד שהילד מגיע למגבלות הגיל, המשקל והגובה שהגדיר היצרן ורק אז לעבור לבוסטר. אל תמהרו לעבור מוקדם מידי.

בלינק הבא תקבלו הרחבת מידע על כיסא בוסטר לרכב ללא רצועות

מתי קונים בוסטר

עד איזה גיל צריך בוסטר

חובה להשתמש בבוסטרים לרכב כמושבי הגבהה עד שהילד יהיה גדול מספיק לשבת על מושב הרכב ולחגור בצורה נכונה את חגורת הבטיחות של הרכב. יש להשתמש בבוסטר לרכב עד שהילד מגיע לגובה של 145 ס"מ לפחות, בטווח גילאים 12-8 שנים ובתנאי שהוא יכול לחגור את חגורת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה כשהוא יושב על מושב הרכב.
חגירה נכונה משמעותה שחגורת הברכיים חייבת לנוח היטב על הירכיים העליונות, לא על הבטן. חגורת הכתפיים צריכה להיות מונחת על פני הכתף והחזה ולא לחצות את הצוואר או הפנים.

שימוש נכון בבוסטר

בוסטר עד איזה גיל? טיפים שיוכלו לעזור לך להחליט

מומלץ מאוד להמשיך להושיב את הילד ברכב בכיסא בטיחות כשהוא קשור עם רצועות הבטיחות של הכיסא עם 5 נקודות עגינה עד שיגיע למגבלת הגובה או המשקל המירבי המותרים על ידי יצרן מושב הבטיחות.

ניתן לעבור לשבת על בוסטר לרכב כשהילד מגיע לגיל 4 שנים לפחות.

רוב הילדים לא יצליחו לחגור את חגורת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה ללא בוסטר עד שיגיעו לטווח גילאים של 12-8 שנים ולגובה של 145 ס"מ לפחות.
בעת שימוש בבוסטר כמושב הגבהה, קראו תמיד את הוראות ההתקנה לפני התקנת הבוסטר ברכב. ברוב הבוסטרים קיים אטב או תפס מפלסטיק המסייע במיקום נכון של חגורות הברכיים והכתפיים של הרכב. העזרו בהוראות ההתקנה שלו כדי להבטיח חגירה נכונה עם חגורות הבטיחות של הרכב. ברוב הבוסטרים קיימים מחברי איזופיקס המתחברים ללולאות בשלדת הרכב ובכך מבטיחים התקנה מהירה ובטוחה של הבוסטר ברכב.


בדקו בכל המכוניות שלכם וגם של הסבא והסבתא שילדכם מסוגל לחגור את חגורת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה. זכרו, רק בגלל שחגורת הבטיחות מתאימה לילדכם ברכב אחד אין זה אומר שחגורת הבטיחות תתאים לכל המכוניות. בצעו את בדיקת התאמת חגורת הבטיחות בכל מכונית לפני מעבר קבוע מבוסטר הגבהה לחגורת בטיחות בלבד.
שבו ברכב והדגימו לילדים כיצד חוגרים את חגורת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה. חגירה נכונה משמעותה שחגורת הברכיים חייבת לנוח היטב על הירכיים העליונות, לא על הבטן. חגורת הכתפיים צריכה להיות מונחת על פני הכתף והחזה ולא לחצות את הצוואר או הפנים.

כסא בוסטר לילד

כסא בוסטר לילד הוא בעצם מושב הגבהה ללא רצועות חגירה פנימיות המאפשר לילד לחגור את חגורת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה. המעבר לשימוש בכסא בוסטר לרכב הוא מגיל 4 שנים ומעלה ובכל מקרה, מבחינת בטיחות, מומלץ להמשיך ולשבת בכיסא בטיחות עם רצועות פנימיות הכוללות 5 נקודות עגינה עד שהילד מגיע למגבלות הגיל, המשקל והגובה שהגדיר היצרן של כיסא הבטיחות לרכב.

חשוב לציין שנוח מאוד יחסית להבטיח ישיבה של הילדים וחגירה נכונה בכסא בטיחות לרכב לאורך כל הנסיעה מאשר בבוסטר ולכן, ההורים צריכים לבחון האם הילד מספיק בוגר כדי לשבת זקוף עם חגירה נכונה של חגורת הבטיחות של הרכב לכל אורך הנסיעה. שימו לב, שחגורת הבטיחות של הרכב אינה יכולה להגן על ילד שאינו במצב המתאים. בשימוש עם כסא בוסטר לילד יש לחגור רק עם חגורת בטיחות הכוללת חגורת ברכיים וכתפיים. אל תושיבו את הילד על כסא בוסטר במושב ברכב שיש בו רק חגורת ברכיים.

בוסטר לילד בן 7

ארגון הצרכנים האמריקאי Consumer Reports והאקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים (AAP) ממליצים לילדים להשתמש במושבי הגבהה עד שהם בגובה 145 ס"מ לפחות 4 ובטווח גילאים 12-8 שנים. לטענתם, ילדים רבים מפסיקים להשתמש בבוסטר לרכב מוקדם מדי.
באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא בוסטרים לילד של חברת צ'יקו Chicco, ברייטקס Britax וחברת טוויגי Twigy המתאימים לילדים מגיל 4 שנים ומעלה בטווח משקלים של 54-18 ק"ג ועד לגובה בטווח של 160-90 ס"מ.

בוסטר לילד בן 3

אם קראתם את המאמר כולו, בוודאי שכבר הבנתם שאין להושיב את הילד עם בוסטר לרכב לפני שהוא מגיע לגיל 4 שנים ושיותר בטוח לחגור את הילד ברכב עם הרצועות הפנימיות של כיסא הבטיחות הכוללת 5 נקודות עיגון מאשר עם חגורת הבטיחות של הרכב. אל תמהרו ואל תעבירו את הילד לבוסטר לפני הזמן, נסו לדחות את המעבר כמה שיותר. ילד בן 3 ניתן להושיב על כיסא בטיחות דו-כיווני וכיסא בטיחות משולב בוסטר עד למגבלות המשקל, הגיל והגובה שהוגדרו על-ידי היצרן.

כסא בוסטר

כסא בוסטר לרכב הוא בעצם מושב הגבהה ללא רצועות פנימיות. רוב הבוסטרים לרכב כוללים מושב הגבהה עם משענת לגב הניתנת להסרה וחלקם כוללים רק מושב הגבהה. הרעיון בכסא בוסטר הוא להעניק הגבהה לילד היושב ברכב כדי שיוכל לחגור את רצועת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה ומועילה שתבטיח את בטיחותו במהלך כל הנסיעה ובמיוחד בעת תאונה.

בוסטר ברייטקס

ברייטקס היא חברה ותיקה העוסקת בפיתוח, ייצור ומכירת כיסאות בטיחות לרכב ובהם גם בוסטר לרכב. החברה פועלת בתחום זה יותר מ- 50 שנים ומוצריה זוכים לציון גבוה במבחני הבטיחות והשימוש. ברייטקס שהוקמה מתוך חברה בריטית לאביזרי רכב רכשה בשנת 1973 את חברת רומר RÖMER הגרמנית שגם בשנה זאת ייצרה את כיסא הבטיחות לרכב הראשון שלה. בשנת 1996 הוקמה חברת ברייטקס בארה"ב ומאז התפתחה בצורה מרשימה, מוכרת את רוב מוצריה באירופה ובארצות הברית ומצטיינת בתחום הבטיחות והחדשנות הטכנולוגית.

 • בוסטר Adventure מבית BRITAX אדוונצ'ר ברייטקס – בוסטר אדוונצ’ר, מבית ברייטקס אירופה, הינו דגם גב גבוה קל משקל, בעל מערכת הגנה צידית – Side impact protection. מתאים מגיל 4 שנים (משקל 15 ק’’ג) ועד גיל 12 שנים (משקל 36 ק’’ג). מאפשר חגירה נכונה – הצבה נכונה של החגורות על הילד.
 
 • בוסטר דיסקברי Discovery SL עם חיבור איזופיקס BRITAX ברייטקס – בוסטר דיסקברי אס.אל מסדרת הבוסטרים החדשה של ברייטקס אירופה זוכה לציון GUT הגבוה מארגון ADAC הגרמני. דיסקברי אס.אל. הוא בוסטר גב גבוה קל משקל, בעל מערכת הגנה צידית – Side impact protection, חיבור איזופיקס לשלדת הרכב ומשענת ראש מתכווננת בעלת מספר מצבי גובה. הבוסטר מתאים לילדים מגיל 4 שנים (לא פחות מ- 15 ק’’ג) ועד גיל 12 (עד 36 ק’’ג). בוסטר דיסקברי אס.אל. מאפשר חגירה נכונה – הצבה נכונה של החגורות על הילד. לבוסטר דיסקברי SL דפנות עמוקות המעניקות לילד הגנת צד אופטימלית.
 
 • בוסטר לילדים סקייליין עם חיבור איזופיקס Britax Skyline – בוסטר Skyline מתאים לילדים מגיל 12-4 שנים ומשקל של 54-18 ק"ג. לבוסטר Skyline מערכת חיבור איזופיקס עם חיבור ישיר לשלדת הרכב, הבוסטר מחובר לרכב גם שהילד לא נוסע ברכב ומונע פגיעה בנוסעים אחרים בשעת תאונה. משענת ראש עם 10 מצבי גובה – מאפשרת לבוסטר לגדול עם ילדכם תוך התאמה אופטימלית של החגורה לגובה הילד. משענת הראש ארגונומית ועמוקה, להגנה ולאחיזת הראש שהילד ישן. ניתן לפרק את הגב ולהפוך את הבוסטר Skyline לבוסטר ללא גב.
 
 • בוסטר לילדים הייפוינט עם חיבור איזופיקס Britax Highpoint – בוסטר HighPoint מתאים לילדים מגיל 12-4 שנים ומשקל 54-18 ק"ג. כוול מערכת הגנת צד המעניקה את רמת ההגנה הטובה ביותר מקרב הבוסטרים של BRITAX: מעטפת כיסא הבטיחות עמוקה, נועדה לספוג את אנרגיית המכה בשעת תאונה ולמנוע מרסיסים ומשברים לפגוע בילדכם. מערכת הגנת הראש סופחת האנרגיה שומרת על הראש והצוואר בטוחים. לבוסטר HighPoint מערכת סקיור גארד Secure Guard להקטנת הסיכוי לפגיעה באיברים פנימיים בבטן התחתונה מחגורת הבטיחות. כולל מערכת חיבור איזופיקס – חיבור ישיר לשלדת הרכב, הבוסטר מחובר לרכב גם שהילד לא נוסע ברכב – מונע פגיעה בנוסעים אחרים בשעת תאונה. משענת ראש עם 10 מצבי גובה – מאפשרת לבוסטר לגדול עם ילדכם תוך התאמה אופטימלית של החגורה לגובה הילד. משענת הראש ארגונומית ועמוקה, להגנה ולאחיזת הראש שהילד ישן. ניתן לפרק את הגב ולהפוך את הבוסטר HighPoint לבוסטר ללא גב.
 • בוסטר לילדים קידפיקס עם חיבור איזופיקס Britax Kidfix – בוסטר קידפיקס מתאים לילדים מגיל 9-4 שנים ומשקל 36-15 ק"ג. בוסטר קידפיקס בעל מערכת סקיור גארד Secure Guard להקטנת הסיכוי לפגיעה באיברים פנימיים בבטן התחתונה מחגורת הבטיחות. מערכת חיבור איזופיקס – חיבור ישיר לשלדת הרכב, הבוסטר מחובר לרכב גם שהילד לא נוסע ברכב – מונע פגיעה בנוסעים אחרים בשעת תאונה. לבוסטר קידפיקס משענת גב בצורת V – התאמה מושלמת ובטיחות מקסימלית לילדכם בכל גיל וגובה. משענת ראש עם מספר מצבי גובה – מאפשרת לבוסטר לגדול עם ילדכם תוך התאמה אופטימלית של החגורה לגובה הילד. משענת ראש ארגונומית ועמוקה, להגנה ולאחיזת הראש שהילד ישן. ניתן לפרק את הגב ולהפוך את הקידפיס לבוסטר ללא גב.

בוסטר רצועות ברייטקס

לחברת ברייטקס קיימים 2 דגמים של בוסטרים רצועות:

 1. כיסא בטיחות משולב בוסטר ברייטקס וואן פור לייף Britax One4Life – ניתן להתקנה נגד כיוון הנסיעה מגיל לידה ועד 22 ק"ג ולהתקנה עם כיוון הנסיעה ממשקל 10 ק"ג ועד 29.4 ק"ג. ניתן לשימוש כבוסטר מגיל 4, משקל 18 ק"ג עד 54.4 ק"ג. כולל טכנולוגיית Click & Tight הידוק בנעילה, מערכת ההגנה הכוללת SafeCell MAX , מערכת שינוי הגובה בעלת 15 מצבים, 9 מצבי שכיבה ישיבה והידוק בנעילה עם 2 מצבי מיקום לאבזם החגורות.
 2. כיסא בטיחות משולב בוסטר ברייטקס גרו ויט יו Britax Grow With You – ניתן להתקנה עם כיוון הנסיעה מגיל שנתיים, משקל 11.3 ק"ג ועד 29.4 ק"ג, גובה 124-86 ס"מ. ניתן לשימוש כבוסטר מגיל 4, משקל 18 ק"ג עד 54.4 ק"ג. כולל טכנולוגיית Click & Tight הידוק בנעילה, מערכת ההגנה הכוללת SafeCell, מערכת שינוי הגובה בעלת 9 מצבים, 2 מצבי שכיבה ישיבה.

ברייטקס רומר בוסטר

כיסאות הבטיחות של ברייטקס רומר Britax RÖMER מיוצרים באירופה. החברה החלה לפעול משנת 2016 בגרמניה כך שרוב כיסאות הבטיחות לרכב מיוצרים בבריטניה או בגרמניה. החברה מעידה שהפילוסופיה שלה היא לספק את המוצרים האיכותיים ביותר ללקוחות, מעבר לסטנדרטים שמגדיר החוק, מבדיקות עצמאיות קפדניות במספר שלבים במהלך הייצור, לדרישות מינימום החורגות הרבה מעבר להנחיות החקיקה, ועד לתקני בקרת האיכות המחמירים שהם מציבים.

כסא בוסטר לרכב

כסא בוסטר לרכב הוא בעצם מושב הגבהה ללא רצועות פנימיות. רוב הבוסטרים לרכב כוללים מושב הגבהה עם משענת לגב הניתנת להסרה וחלקם כוללים רק מושב הגבהה. הרעיון בכסא בוסטר הוא להעניק הגבהה לילד היושב ברכב כדי שיוכל לחגור את רצועת הבטיחות של הרכב בצורה נכונה ומועילה שתבטיח את בטיחותו במהלך כל הנסיעה ובמיוחד בעת תאונה

כסא בטיחות בוסטר

כסא בטיחות בוסטר הוא למעשה מושב הגבהה לרכב ללא רצועות קשירה פנימיות הכולל 2 קבוצות של כיסאות בטיחות לרכב:

 1. כסא בטיחות בוסטר עם משענת גב – סוג זה של בוסטר לילדים נועד להגביה את גובה הילד כך שחגורת הבטיחות תתאים כראוי. הוא גם מספק תמיכה לצוואר ולראש ואידיאלי לכלי רכב שאין להם משענות ראש או משענות גבוהות. יש דגמים לילדים שניתן להסיר את משענת הגב כשהילד גדל.
 2. כסא בטיחות בוסטר ללא משענת גב – סוג זה של בוסטר לילדים נועד להגביה את גובה הילד כך שחגורת הבטיחות תתאים כראוי. הוא אינו מספק תמיכה לראש ולצוואר. זה אידיאלי לכלי רכב שיש להם משענות ראש.

כסא בטיחות בוסטר מומלץ

כסא בטיחות בוסטר הטוב ביותר והמומלץ הוא כזה שיתאים לילד שלך, יתאים לרכב שלך, לתקציב שלך ויהיה לך קל להשתמש בו בכל פעם. תוכלו לשים לב שחלק מהכסאות לילדים קלים יותר לשימוש מאחרים, בעוד שחלקם לא יתאימו לכלי רכב מסוימים, וחלקם מכל סוג פחות מתאימים לגודלו ולהתפתחותו של הילד. עם זאת, קיימים ארגונים ומכונים שונים בארצות הברית ובאירופה המבצעים בצורה שוטפת מבחני התרסקות במעבדות שלהם, מבחנים על קלות ההתקנה של כיסא הבטיחות לרכב, החגירה של הילד בו, השימוש בו ואפילו בוחנים את הוראות ההתקנה והכתוביות הנמצאות על הכיסא. 

לכל כיסא ניתן, כמו במבחן, ציון לכל נושא וציון כללי. כסא בטיחות בוסטר מומלץ הוא זה שמקבל ציונים גבוהים במבחנים השונים. חשוב לשים לב, כל כיסאות הבטיחות לרכב הנמכרים באתר מיי ניו בייבי הם בעלי תו תקן אמריקאי או אירופאי ויחד עם זה, לא כולם מקבלים ציון זהה.

11
חוות דעת על המאמר

האם אהבת את התכון

אוהבים את התוכן הזה? אז למה אתם לא משתפים אותו?

Facebook
WhatsApp
Email
מחפשים מידע מקצועי?
איך להגיע אלינו?
מה יש לנו להציע לך בחנות

באתר מיי ניו בייבי תוכלו לקבל את המוצרים המקצועיים ביותר לאם ולתינוק. 

מעוניינים לראות קטלוג, מעולה לחצו כאן לכניסה לחנות

הרשמו לאתר מיי ניו בייבי וקבלו 7% הנחה

שלח הודעה
לעוד מידע לחצו עלי
היי,
אני יכול לעזור לך 👋
דילוג לתוכן