מיטת תינוק מומלצת עם משלוח עד אליך!

מיטת תינוק היא הרהיט המרכזי והחשוב בחדר של התינוק במשך השנים הראשונות שלו. בחירה במיטה מעוצבת המתאימה לסגנון העיצוב של החדר ולגודל החדר היא חשובה ונכונה ועם זאת, חשוב להבטיח שהמיטה עומדת בדרישות תו תקן הישראלי ובתקציב שעומד לרשותכם.
ניתן להביא בחשבון עוד מספר גורמים כגון:
ניידות – מיטה עם גלגלים במידות הנכונות תאפשר לכם לנייד אותה מחדר לחדר.
מצבי גובה – מיטה עם מספר מצבי גובה של המזרן שניתן להשתמש בה מלידה ועד גיל 3 בערך.
קיפול – מיטה מתקפלת שניתן לאחסן אותה בצד בסיום השימוש בה.
מסילה – במיטות מסוימות קיימת דופן עולה ויורדת על גבי מסילה המקילה מאוד על ההורים בעת הכנסה והוצאה של התינוק.
מיטת תינוק מומלצת היא זו שמתאימה לצרכים ולדרישות שלכם, עם עמידה בדרישות תו התקן הישראלי.

תוכן עניינים

מיטת תינוק שהופכת למיטת מעבר

ניתן להפוך מיטת תינוק למיטת מעבר על ידי הסרת הדפנות הארוכות והרכבת דופן מעקה בצידי המיטה. חברת סגל מציעה בדגמים מסוימים של מיטת תינוק לרכוש קיט המאפשר מעבר ממיטת תינוק למיטת מעבר. המיטה ניתנת להפיכה למיטת מעבר ע"י הוספת קיט הכולל דפנות חדשות ותוספת של מגן מיטה. אם מחליטים לרכוש מיטה לתינוק ובעתיד להופכה למיטת מעבר חשוב מאוד לבדוק את העלות של הקיט. במקרה זה אין אפשרות להעביר את מיטת התינוק לילד הקטן במשפחה וכמו כן נדרש למצוא מקום אחסון לדפנות.

מיטת תינוק מתקפלת

לחברת סופר בייבי קיימים 2 דגמים של מיטות מתקפלות: מיטת תינוק מתקפלת דגם תהל במידות חיצוניות 125X65 ס"מ ומיטת תינוק מתקפלת דגם אנאל במידות חיצוניות 105X65 ס"מ. למיטה 3 גבהים כך שהיא יכולה לשמש גם כעריסה בחודשים הראשונים. מיטת תינוק מתקפלת מאפשרת פתיחה וסגירה של המיטה בצורה קלה ומהירה, ממש כמו לול לתינוק. מיטת תינוק מתקפלת עשויה להתאים מאוד גם לבית של סבא וסבתא, בגמר השימוש ניתן לקפל את המיטה ולאחסן אותה עד לפעם הבאה.

מיטת תינוק מידות

כאשר רוכשים מיטה לתינוק חשוב מאוד לשים לב למידות המצוינות על ידי היצרן או על ידי המוכר. חשוב מאוד להבחין בין המידות החיצוניות ובין המידות הפנימיות. המידות החיצוניות יעזרו לכם להחליט היכן למקם את המיטה בחדר ועל היכולת לנייד את מיטת התינוק ברחבי הבית, מחדר לחדר בהתחשב ברוחב הפתחים. המידות הפנימיות הן בעצם המידות של המזרן שמתאים למיטה שבחרתם. בחנויות ובאתרים מסוימים נהוג לציין את המידות הפנימיות של המיטה ולעיתים זה עלול לבלבל ולכן, תמיד בידקו את המידות החיצוניות והפנימיות.
מידות פנימיות של מיטת תינוק משקפות, כאמור, את גודל המזרן ולרוב הן: 100X60, 120X60, 127X63, 127X64 ס"מ.

מיטת תינוק מטר

כאשר מציינים מיטת תינוק מטר הכוונה היא למיטת תינוק עם מידה פנימית באורך 1 מטר (100 ס"מ) והכוונה כאן היא למידת המזרן המתאים למיטה.
מיטת מטר לתינוק סטארלייט עם מגן אנטיבייט ו 3 מצבי גובה של חברת טוויגי Twigy, היא מיטת תינוק איכותית עם ציפוי אנטיבייט למעקה העליון. המיטה מגיעה עם גלגלים שמאפשרים להעבירה בקלות מחדר לחדר. הפתרון המושלם לחדר הילדים, עשויה מעץ אורן ניו זילנדי, מצופה למינציה פורניר עץ. מתאימה גם לחדרים קטנים או כמיטה נוספת בחדר. ניתן לשנות את גובה תחתית המיטה (3 גבהים שונים) באמצעות ברגים. מיטת תינוק מטר דגם סטארלייט מתאימה למזרן במידות: רוחב 60 סנטימטר, אורך 100 סנטימטר, עומד בדרישות התקן הישראלי. המידות החיצוניות הן: 104x65x89 ס"מ, משקל המיטה כ 8 ק"ג.
מיטת תינוק מטר מתקפלת עם אפשרות ל 3 גבהים דגם אנאל של חברת סופר בייבי. מיטת תינוק קטנה, מתאימה למזרן במידה של 100X60 ס"מ), עשויה מעץ מלא הניתנת לפתיחה ולקיפול ברגע, ללא צורך בפירוק/הרכבת ברגים. ניתן לפתוח ולקפל את מיטת התינוק בקלות ובמהירות, ממש כמו לול. למיטה 3 גבהים כך שהיא יכולה לשמש גם כעריסה בחודשים הראשונים. מתאימה מאוד גם לבית של סבא וסבתא. מידות חיצוניות של המיטה 105X65 ס"מ.

גודל מיטת תינוק

גודל מיטת תינוק הוא פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון בעת ההחלטה על קניית מיטה לתינוק. חשוב מאוד לוודא שהמידות החיצוניות מתאימות לגודל החדר, במיוחד אם מתכוונים להרכיב מיטה נוספת בחדר. הורים רבים מעוניינים לנייד את המיטה מחדר לחדר במהלך היום ולכן חשוב לוודא שהמיטה תצא מפתח הדלת של חדר התינוק ותוכל לעבור במעברים בין החדרים.
המידות הפנימיות של מיטת התינוק חשובות לא פחות, אלה הן המידות של המזרן שיש לרכוש ואלה שמגדירות גם את שטח המיטה (רוחב X אורך). חשוב מאוד לוודא שהמיטה מאפשרת לתינוק לישון בצורה נוחה, מאווררת, לא עמוסה מידי ובטוחה.

מיטת תינוק קטנה

מיטת תינוק קטנה היא מיטה שהמידות הפנימיות שלה – מידת המזרן – הן 100X60 ס"מ וזוהי המידה הכי קטנה שניתן למצוא למיטת תינוק. המידות הקטנות מאפשרות להרכיב אותה גם בחדר קטן והיא עשויה לשמש אתכם בשנים הראשונות של התינוק. מיטת תינוק דגם דניאל של חברת סופר בייבי כוללת גלגלים המאפשרים להעבירה בקלות מחדר לחדר וזהו הפתרון המושלם לחדר הילדים, עשויה עץ בוק מלא מתאימה גם לחדרים קטנים או כמיטה נוספת בחדר. ניתן לשנות את גובה תחתית המיטה ל 3 גבהים שונים. מתאימה למזרן במידות: 100X60 ס"מ, מידות חיצוניות: 105X67 ס"מ. המיטה עומדת בדרישות התקן הישראלי. המיטה מופיעה ב 3 עיצובים שונים: עם מגן אנטיבייט (נגד נשיכות של תינוקות) בצבע טבעי, לבן או אפור.

מיטת תינוק עגולה

חברת סגל משווקת עריסה עגולה של חברת סטוקי דגם סליפי מיני ומאפשרת לרכוש הארכה לעריסה וכך להפוך אותה למיטת תינוק עגולה וליתר דיוק אלפיטית. התינוק גדל והתפתח וצריך להגדיל את העריסה לגודל של מיטה לתינוק. ערכת הארכה למיטת תינוק של Mini Stokke® Sleepi הופכת את המיטה בקלות למיטה המתאימה לתינוקות עד גיל 3. מידות: 127X86 ס"מ. הערכה קלה ופשוטה להרכבה והיא עשויה מעץ אשור מלא חזק, יציב ועמיד. הארכה מגדילה את המיטה ל 127 ס"מ כך שניתן להשתמש בה עד גיל 3 בנוחות מלאה. יש לקנות בנפרד מזרון מתאים. המיטה מעוצבת בקווים עגולים קלאסיים ומיוצרת מעץ בוק איכותי ועמיד במיוחד. המיטה מגיעה עם גלגלים שקטים שמאפשרים להעביר אותה בין חדרי הבית בקלות.

מיטת תינוק מתחברת

מיטת תינוק מתחברת היא בעצם עריסה מתחברת בעלת 3 דפנות קבועות ודופן נוספת מתפרקת, אשר ניתן להצמידה למיטת ההורים במהלך החודשים הראשונים. העריסה מתחברת ומותאמת בגובה לכל מיטת הורים והיא נצמדת אליה בביטחון ובקלות באמצעות רצועות הידוק. עריסה מתחברת היא מאוד נוחה עבור ההורים במהלך ההאכלה והטיפול בתינוק, בעיקר בלילה והיא מייצרת תחושה של חמימות ושלווה בקרב ההורים. מיטת תינוק מתחברת מומלצת היא עריסה מתחברת דגם אוריה של חברת סופר בייבי. עריסת תינוק איכותית ותקנית עשויה מעץ מלא. העריסה כוללת 2 רצועות בד חזקות עם קליפסים המאפשרות לחבר אותה למיטת ההורים. לעריסה 6 מצבי גובה לבחירה וגלגלים המאפשרים לנייד אותה מחדר לחדר בקלות. העריסה לתינוק מתאימה מגיל לידה עד גיל 3 חודשים. העריסה מתאימה למזרון במידה 86X48 ס"מ, עשויה עץ אורן ניוזילנדי חזק ועמיד וניתנת לחיבור לרוב המיטות. הגבהים נעים בין 33 ל 53 ס"מ – גובה המזרן מהרצפה. ניתן לשים בתחתית העריסה מוניטור נשימה בייבי סנס. העריסה ניתנת לפירוק והרכבה בקלות ובמהירות ועומדת בדרישות מכון התקנים הישראלי. מידות חיצוניות של העריסה: 89X50 ס"מ.

מיטת תינוק מחיר

מחיר מיטת תינוק משתנה כתלות באיכות העץ, צבע העץ, מידות המיטה ותכונות נוספות כגון: מיטה מתקפלת, מיטה עם מספר מצבי גובה ועיצוב המיטה. טווח המחירים נע בין 500 ש"ח ל- 3000 ש"ח. בטווח המחירים הגבוה ניתן למצוא את המיטות של חברת בורי Boory ושל חברת סגל Segal. מדובר במיטות במידות גדולות במיוחד: מידות חיצוניות: 140X80 ס"מ ומידות פנימיות: 132X70 ס"מ. בטווח המחירים הנמוך ניתן למצוא את המיטות של חברת טוויגי Twigy ושל חברת סופר בייבי Super Baby. בטווח המחירים הבינוני סביב 1000-800 ש"ח ניתן למצוא את המיטות של חברת סגל, חברת רהיטי טל ושל חברת בייבי מישל.

מיטה לתינוק

מיטה לתינוק בעיצוב מקסים היא מיטת תינוק דגם טדי הדוב של חברת בייבי מישל. המיטה מותאמת לתקן החדש והיא בעלת דופן יורדת ועולה ללא מסילות מתכת וציפוי פלסטי מונע נשיכות (אנטי בייט). המיטה עשויה עץ בוק מלא וכוללת 4 גלגלים שקטים עם מעצור בטיחות. למיטה מעקה הניתן להורדה/הרמה לגישה נוחה לתינוק, על גבי 2 המעקות הארוכים של המיטה מגן אנטיבייט המונע מהתינוק לכרסם את החלק העליון. המיטה מתאימה למזרן ברוחב 66 ס"מ ובאורך 128 ס"מ. מידת חיצוניות: אורך- 132, רוחב- וגובה- 99 ס"מ.

מיטת תינוק ומעבר

כאשר מיטת התינוק נעשית קטנה, צפופה ולא נוחה עבור השהות והשינה של התינוק בתוכה ובראש ובראשונה כאשר הילד מסוגל לטפס על הדופן של המיטה ומנסה לצאת ולקפוץ ממנה, זה הזמן לעבור למיטת מעבר שכן מדובר בסוגיה בטיחותית.
מיטת מעבר בשונה ממיטת תינוק היא נמוכה יותר בגובה, 25-20 ס"מ מהרצפה לעומת גובה של 100-75 ס"מ וכוללת מעקה חלקי או לאורך כל המיטה המונע מהתינוק ליפול מהמיטה במהלך השינה ויחד עם זאת מאפשר לו לרדת ממנה בקלות ובבטיחות.
יש הורים שבוחרים לרכוש מיטת מעבר לילד בן שלוש ולהעביר את מיטת התינוק שלו לילדים הקטנים יותר במשפחה.
המידות של מיטת מעבר הן לרוב קצת יותר גדולות ממיטת תינוק ולכן מצריכות שטח גדול יותר בחדר ולעיתים מחייבות רכישת מזרן לתינוק במידות גדולות יותר.
המחיר של מיטות המעבר הוא נמוך מאוד יחסית למחיר של מיטת תינוק כך שניתן למצוא מיטות מעבר במחיר ממוצע של 500-400 ש"ח.

מיטת מעבר בייבי מישל

לחברת בייבי מישל יש מיטת מעבר מחוזקת בעלת 6 רגליים דגם לואיזה. מיטת מעבר דגם לואיזה מחוזקת בעלת קושרות מעובות המעניקות למיטה חוזק ויציבות מוגדלים ומעקה הניתן להתקנה בשני הצדדים או בצד אחד. מדובר במיטת מעבר איכותית מעץ מלא שעבר תהליך חיסום. המיטה כוללת מעקה בשני צידי המיטה כך שניתן להתקין את המעקות כל אחד בצד אחר או את שניהם באותו צד וכך ליצור מחסום רציף. מידות חיצוניות של המיטה: 136.5 על 75 ס"מ, מתאימה למזרן במידות 130 על 70 ס’’מ. המיטה בעלת תקן JPMA האמריקאי.

הרכבת מיטת תינוק

הרכבת מיטת תינוק היא משימה יחסית קלה שאינה מצריכה ידע טכני מוקדם, מיומנות רבה או כלים מיוחדים. בכל מיטה ניתן למצוא דף הוראות של היצרן המתאר בצורה ברורה, בצירוף תמונות, את שלבי ההרכבה עם דגשים לתשומת לב במקומות הנחוצים לכך. אם אתם מתקשים במהלך ההרכבה או זקוקים לסיוע, רצוי מאוד להתקשר עם שירות הלקוחות של היצרן או המוכר כדי להתייעץ ולקבל עזרה מתאימה.

מיטת תינוק מעוצבת

מיטת תינוק היא רהיט מרכזי בחדר של ההורים או הילדים, מאוד תורמת לאווירה בחדר ולכן גם חשוב שהיא תתאים לסגנון העיצוב של החדר, לקווים ולצבעים. מיטה לתינוק כוללת 4 דפנות כשכל דופן כוללת מספר רב של שלבים מאונכים עם מרווח קטן ביניהם בהתאם לתקן. במיטת תינוק מעוצבת העיצוב ניכר בחלק העליון של הדפנות. ניתן למצוא דופן עגולה, ישרה, בצורת גל, עם עיטורים וגילופים שונים. לרוב צבע המיטות יהיה לבן, טבעי או שמנת.

מיטת תינוק תאומים

לא מצאנו מקום בו מוכרים מיטת תינוק לתאומים. נראה שאין יתרון בהשכבת תאומים לישון יחד באותה מיטה, גם אם המידות הפנימיות שלה גדולות ומאפשרות זאת. השכבת תאומים לישון ביחד באותה המיטה כרוכה בסיכונים בטיחותיים רבים העלולים להסתיים באובדן טרגי. במקרה של תאומים יהיה זה נכון לרכוש 2 מיטות, אחת לכל תינוק.

מיטת תינוק עץ

מיטה לתינוק עשויה מעץ הצבוע לרוב בצבע לבן, טבעי או שמנת. על גבי דפי המפרט של היצרן ניתן למצוא את סוג העץ ממנו יוצרה המיטה וזהו רכיב מרכזי במחיר של המיטה. מיטות תינוק של חברת בורי Boory לדוגמא עשויות מעץ ארז אוסטרלי, מיטות תינוק של חברת סגל עשויות מעץ בוק מלא ויש כאלה בשילוב MDF ומיטות תינוק של חברת טוויגי עשויות מעץ אורן ניו זילנדי.
11
חוות דעת על המאמר

האם אהבת את התכון

באמת אהבתם את המידע? שתפו אותו בכל הכוח!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email