מזרן לתינוק - המדריך המושלם להורה כולל המלצות

בשנת חייו הראשונה “מבלה” התינוק כשני שלישים מזמנו בשינה ולכן חשוב מאוד לרכוש מזרן לתינוק באיכות טובה ובעל תקן של מכון התקנים הישראלי. שינה טובה ובריאה חשובה מאוד להתפתחותו השכלית והמוטורית של התינוק. תינוק שישן טוב, אוכל טוב ומתפתח בהתאם. חוסר שינה מצטבר משפיע גם על היכולת התפקודית של ההורים ומכך נובעת החשיבות הגדולה בבחירת מזרן לתינוק. באתר של קופת חולים 'כללית' רשום, כי "לפי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), לתינוק עד גיל שנה יש סיכוי גבוה פי 20 ויותר לסיים את חייו בגלל מוות בעריסה מאשר בתאונת דרכים". ולכן, חשוב מאוד לבחור להשקיע במזרן טוב ואיכותי לתינוק. ראשית, בואו ונעשה סדר ונסביר אילו סוגי מזרנים קיימים.
מעבר מהיר אל...

סוגי מזרנים:

בעיקרון, קיימים 4 סוגי מזרנים לתינוק המתאימים לעריסה, ללול ולמיטת תינוק. ההבדל בין מזרן לעריסה וללול למזרן למיטה הוא בעובי שלהם. מזרן לעריסה ולול הוא בדרך כלל בעובי של 5-4 ס"מ ושל מיטה בעובי 10-8 ס"מ.

מזרן אטום

מזרן אטום – מזרן עשוי ספוג תקני ומצופה בכיסוי שעוונית דוחה נוזלים בשני צדדיו. מזרן שעוונית לתינוק מתאים גם לשלב הגמילה, אינו סופג נוזלים ניתן לניקוי בקלות.

חסרונות

יתרונות

לא מאפשר לתינוק לנשום דרכו

אטום למעבר נוזלים

לא מנדף זיעה

זול יחסית

 

מתאים גם לשלב הגמילה

 

מזרן "נושם"

מזרן “נושם” – מזרן עם כיסוי הבנוי מרשת נושמת ומנדפת זיעה כאשר החלק הפנימי של המזרן לתינוק אטום לנוזלים משני צדדיו. הכיסוי עם רוכסן שמאפשר להסירו לצורך כביסה.

חסרונות

יתרונות

יקר יחסית למזרן שעוונית

כיסוי רשת נושם ומנדף זיעה

 

אטום לנוזלים משני צדדיו

 

מתאים גם לשלב הגמילה

מזרן “נושם” דו צדדי

מזרן “נושם” דו צדדי – בדומה למזרן "נושם" אך עם תוספת של צד קשיח המתאים להשכבת תינוק בשנה הראשונה. היצרנים מוסיפים למזרן לוח קשיח בצד אחד של המזרן לתינוק. מאחר ומקרי "מוות בעריסה" מתרחשים רק עד גיל שנה, הרי מגיל שנה ואילך נעלם הצורך במשטח שינה קשיח. הצד השני של המזרן רך יותר ומאפשר לתינוק לישון בצורה נוחה יותר מגיל שנה ומעלה.
על-פי הרשום באתר של קופת חולים 'כללית', "כאשר תינוק שוכב על בטנו (בין אם הוא התהפך באופן עצמאי ובין אם הוריו הניחו אותו לישון כך) עלול להיווצר מצב שבו איברי הנשימה שלו מכוסים כאשר פניו אל המזרן – דבר שעלול לגרום למצוקה בנשימה ואף לחנק. מהמחקרים עדיין לא התגבשה מסקנה חד־משמעית בנוגע לשאלה מהי רמת הקשיות הנדרשת למזרן של תינוק, ולכן נקבעה באופן שרירותי תקינה שמחייבת מזרן קשיח למדי שימנע בוודאות כל שקיעה של פני התינוק בתוכו".

חסרונות

יתרונות

יקר יחסית למזרן שעוונית ולמזרן "נושם"

כיסוי רשת נושם ומנדף זיעה

 

אטום לנוזלים משני צדדיו

 

מתאים גם לשלב הגמילה

 

צד קשיח להשכבת תינוק בשנה הראשונה להקטנת הסיכון ל"מוות בעריסה"

מזרן רשת

מזרן רשת – מזרן “נושם” ללא ליבה המורכב מרשת אלסטית המתוחה על מסגרת. הרשת האלסטית היא משטח השינה של התינוק ועליה מניחים שכבת נוחות העשויה רשת נושמת. מזרן רשת לתינוק מאפשר לתינוק לנשום בקלות ובבטחה, כמו גם מאפשר מעבר חופשי של נוזלים ונידוף חום, המספקים לתינוק את הסביבה הבריאה בעולם לשינה טובה ורציפה. מזרן רשת לתינוק הוא צעד נדרש לשיפור סביבת השינה של התינוק שכן הוא מפחית גורמי סיכון שמעריכים כי הם תורמים לתופעת ה"מוות בעריסה".
למזרן רשת לתינוק יתרון נוסף, כאשר התינוק פולט מזון (חלב אם ותחליפים), מזיע, פולט רוק, ולעיתים בורח שתן מהחיתול שלו. כל הנוזלים האלה אינם מצטברים ופשוט יוצאים מתוך הרשת החוצה.
חברת נומו היא החברה היחידה המפתחת, מייצרת וגם מוכרת מזרני רשת במגוון מידות לעריסה, ללול ולמיטת תינוק. החברה מציעה מגוון מוצרים משלימים המעניקים סביבת שינה בטוחה ונעימה כגון: סדינים מרשת, שמיכות מרשת, כריות מרשת ועוד. כאשר רוכשים מזרן לתינוק מסוג רשת של חברת נומו, מומלץ מאוד לרכוש גם סדין מאוורר ונושם ושמיכה מאווררת ונושמת של חברת נומו.

חסרונות

יתרונות

יקר יחסית

כיסוי רשת נושם ומנדף זיעה וחום

מחייב רכישת מוצרים משלימים מרשת

מאפשר מעבר אוויר חופשי לתינוק גם כשהתינוק ישן על הבטן

 

מקטין את הסיכון ל"מוות בעריסה"

 

מקטין ריכוז פחמן דו חמצני בסביבת השינה של התינוק

למזרון נושם מבחר מידות:

באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא את כל סוגי המזרנים במגוון מידות המתאימות לעריסה לתינוק, לול לתינוק ומיטה לתינוק. חשוב מאוד למדוד את המידות הפנימיות של העריסה, הלול או המיטה בעזרת מד מדידה.
לסיכום, לפני שמחליטים לרכוש מזרן לתינוק חשוב לזכור שמדובר בהשקעה חשובה מאוד שעשויה לתרום לבריאות, להתפתחות התינוק ואף להפחית את ההסתברות לסכנה ל"מוות בעריסה", בעיקר בשנה הראשונה.
ההמלצה שלנו היא לרכוש מזרן נושם עם עדיפות למזרן נושם דו צדדי ואם ידכם משגת, לרכוש מזרן רשת של חברת נומו – לא תצטערו על הבחירה.
אם יש לכם שאלות, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו – מבטיחים לעזור.

מה פספנו ...