כיסא בטיחות כל מה שצריך לדעת כולל אפשרות לרכישה והתקנה

למה חובה כיסא בטיחות? תאונות דרכים מהוות את הגורם המרכזי בישראל לתמותת ילדים מהיפגעות. חגירה נכונה של הילד בכיסא בטיחות המתאים לגילו ולמשקלו מגנה עליו. במקרה של תאונה ומונעת פגיעה חמורה שלו. תאונות דרכים יכולות להתרחש גם בנסיעות קצרות או קרוב לבית.

לכן חשוב לחגור את הילד במושב בטיחות מתאים בכל נסיעה בהתאם להוראות הבטיחות.

ההחלטה באיזה כסא בטיחות לרכב לבחור עבור התינוק הנולד. אחת מההחלטות החשובות שההורים צריכים לקבל עוד לפני הלידה. כבר ביציאה מבית החולים זקוקים ההורים לכיסא בטיחות מתאים. כדי להסיע את התינוק ברכב בצורה בטוחה, מבית החולים אל הבית.

במהלך השנים, כשהתינוק גדל וכשמצטרפים תינוקות חדשים למשפחה, תצטרכו לקבל החלטות נוספות. לרכוש כיסא נוסף שנותן מענה למשפחה המתרחבת. חשוב לציין, שכל ילד מחוייב לשבת ברכב בכיסא בטיחות. מגיל לידה ועד שהוא גדול מספיק לשבת בכיסא המכונית ולהחגר בחגורת הבטיחות של הרכב.

כיסא בטיחות לתינוק צ'יקו
מעבר מהיר אל:

כיסא בטיחות מומלץ

באופן בסיסי קיימים 4 עקרונות שינחו אתכם ההורים בבחירת כיסא הבטיחות המתאים לכם. מתוך מגוון רחב של יצרנים וכיסאות המוצעים למכירה בחנויות ובאתרים השונים:

 1. רוכשים רק כיסא בטיחות עם תקן אירופאי (ECE R44, ECRS 129) או אמריקאי (FMVSS 213).
 2. מוודאים שכיסא הבטיחות מתאים לגיל, למשקל ולגובה של התינוק והילד.
 3. מוודאים שהמידות של כיסא הבטיחות (בעיקר הרוחב) מתאימות לרכב וכן שקיים מספיק מרווח גם לכיסאות אחרים המותקנים ברכב.
 4. מסגרת תקציבית שיועדה לקניית כיסא הבטיחות.

כל כיסאות הבטיחות המוצעים למכירה באתר מיי ניו בייבי הם בעלי תקן אירופאי או אמריקאי. עם זאת, אנו מציינים מספר כיסאות בטיחות לרכב שנבדקו ושעברו את מבחני הבטיחות בציונים גבוהים. באתר Consumer Reports האמריקאי ניתן למצוא טבלת דירוגים וציונים של כיסאות בטיחות לרכב. המבוססת על סדרת מבחנים וניסויים שבוצעו.

אתר נוסף שבו ניתן למצוא המלצות על כיסאות בטיחות לרכב הוא האתר הגרמני ADAC. (מועדון הרכב הגרמני) ובנוסף, ניתן למצוא מידע רב ברשת. הכולל המלצות וחוויות של הורים על כמעט רוב סוגי כיסאות הבטיחות לרכב.

 • מקום ראשון כיסא בטיחות צ'יקו נקסטפיט זיפ!

זכה לציון 85 בדירוג הכללי של האתר Consumer Reports עם ציון מעולה בכל הפרמטרים שנבדקו וציון Best בהגנה מפני התרסקות. 

כיסא הבטיחות מתאים מגיל לידה ועד משקל 29.4 ק”ג, מתאים לנסיעה עם ונגד כיוון הנסיעה, כולל הגנה מפני פגיעות צד ומספק שתי שכבות של הגנת צד עם כיסוי נוקשה בריפוד הכיסא, משולב חומר שבולם זעזועים / אנרגיה הנגרמים מפגיעות הדף (Eps).

בשלדת הכיסא משולבות זוג קורות מפלדה. ריפוד נשלף בקלות באמצעות רוכסן – גם כאשר כיסא הבטיחות מותקן ברכב. כולל כרית פנימית מיוחדת לתינוקות מגיל לידה ועד 5 ק”ג הניתנת להסרה. ניתן לחבר את כיסא הבטיחות לרכב בעזרת מחברי איזופיקס.

כיסא הבטיחות NextFit Zip מותאם לתקן האמריקאי Fmvss 213. את כיסא הבטיחות צ'יקו נקסטפיט זיפ ניתן למצוא במגוון צבעים ובמספר דגמים לדוגמא, עם ריפוד מנדף זיעה צ'יקו נקסטפיט זיפ אייר או עם מרווח רגליים גדול יותר צ'יקו נקסטפיט זיפ מקס.

 • מקום שני דגם ברייטקס אדווקט קליקטייט!

זכה לציון 84 בדירוג הכללי של האתר Consumer Reports עם ציון מעולה ברוב הפרמטרים שנבדקו, ציון טוב מאוד בקלות שימוש וציון Best בהגנה מפני התרסקות. 

כיסא הבטיחות מתאים מגיל לידה ועד משקל 29.4 ק”ג, מתאים לנסיעה עם ונגד כיוון הנסיעה, שלדת כיסא הבטיחות עשויה פלדה לחיזוק מפני תאונות צד ולחיזוק נקודות הקשירה ברכב.

לכיסא הבטיחות מערכת הגנת צד בעלת כריות אוויר, מערכת הגנת ראש וצוואר ומעטפת כיסא עמוקה. לכיסא הבטיחות מערכת התקנה “הידוק בנעילה” שהופכת את התקנת כיסא הבטיחות ברכב לקלה ופשוטה כמו לחגור חגורת בטיחות.

 • מקום שלישי דגם ברייטקס בולווארד קליקטייט!

זכה לציון 84 בדירוג הכללי של האתר Consumer Reports עם ציון מעולה ברוב הפרמטרים שנבדקו, ציון טוב מאוד בקלות שימוש וציון Best בהגנה מפני התרסקות. 

כיסא הבטיחות מתאים מגיל לידה ועד משקל 29.4 ק”ג, מתאים לנסיעה עם ונגד כיוון הנסיעה. הכיסא מדגם ברייטקס בולווארד קליקטייט בעל בסיס בטכנולוגיית SAFECELL להקטנת מרכז מימד הגובה של הכיסא בשעת תאונה והרחקת ראש הילד מהמושב שמולו. לכיסא הבטיחות שלדת פלדה לחיזוקו מפני תאונות צד ולחיזוק נקודות הקשירה ברכב.

כולל חגורת גב עליונה להידוק הכיסא למושב בעלת מנגנון שחרור אנרגיה מבוקר בשעת תאונה. רפידות חזה SAFECELL סופחות אנרגיה בשעת תאונה ועצירות פתע. לכיסא הבטיחות מערכת התקנה “הידוק בנעילה” שהופכת את התקנת כיסא הבטיחות ברכב לקלה ופשוטה כמו לחגור חגורת בטיחות.

 • מקום רביעי דגם ברייטקס מרתון קליקטייט!

זכה לציון 84 בדירוג הכללי של האתר Consumer Reports עם ציון מעולה ברוב הפרמטרים שנבדקו.

ציון טוב מאוד בקלות שימוש וציון Best בהגנה מפני התרסקות.  כיסא הבטיחות מתאים מגיל לידה ועד משקל 29.4 ק”ג, מתאים לנסיעה עם ונגד כיוון הנסיעה, כיסא בטיחות ברייטקס מרתון קליקטייט בעל בסיס בטכנולוגיית SAFECELL להקטנת מרכז מימד הגובה של הכיסא בשעת תאונה והרחקת ראש הילד מהמושב שמולו. לכיסא הבטיחות שלדת פלדה לחיזוקו מפני תאונות צד ולחיזוק נקודות הקשירה ברכב. לכיסא הבטיחות מערכת התקנה “הידוק בנעילה” שהופכת את התקנת כיסא הבטיחות ברכב לקלה ופשוטה כמו לחגור חגורת בטיחות.

כיסא בטיחות משולב בוסטר

בקטגוריה זו של כיסא בטיחות משולב בוסטר ניתן להבחין בשתי קבוצות.

הראשונה עבור תינוקות מגיל לידה ועד גיל 10. כך שניתן להושיב תחילה את התינוק נגד כיוון הנסיעה. בהמשך, להתאים את כיסא הבטיחות בהתאם להתפתחות שלו לאורך השנים. עד שיהיה גדול מספיק לחגור את חגורת הרכב.

השנייה כוללת כיסא בטיחות משולב בוסטר המתאים לתינוקות מגיל שנה או שנתיים להושבת הילד. עם כיוון הנסיעה ועם אפשרות להתאים את כיסא הבטיחות בהתאם להתפתחות שלו לאורך השנים. כאשר יהיה גדול מספיק לחגירה בחגורת הרכב. בקטגוריה זו ניתן למצוא מספר כיסאות בטיחות מומלצים:

 • ברייטקס One4Life

 • צ'יקו Fit4

 • צ'יקו Myfit

 • ברייטקס Grow With You

כיסאות בטיחות משולבים עם בוסטר הם בעלי תוקף של 10-8 שנים. כך שהם מאפשרים לכם לקנות כיסא בטיחות אחד בלבד. במקום הצורך לקנות מספר כיסאות בטיחות שונים לאורך השנים. כל מה שצריך לעשות הוא להתאים, במהלך השנים, את כיסא הבטיחות לגיל, למשקל ולגובה הילד. יצרני כיסא הבטיחות מספקים הוראות ברורות ואף סרטונים המסבירים כיצד יש לבצע את ההתאמות.

היתרון הגדול ברכישת כיסא בטיחות משולב בוסטר הוא המחיר שלו. בהשוואה לצורך לצאת, לבדוק ולרכוש 3-2 כיסאות בטיחות לרכב במהלך השנים. כיסאות בטיחות משולבים בוסטר הם בדרך כלל גדולים יותר ביחס לכיסאות בטיחות אחרים. זה אולי החיסרון היחידי שמצאנו שקיים בו. אולם, מרגע ההתקנה ברכב, אין צורך להזיזו למעט ביצוע התאמות במהלך השנים בהן הילד גדל.

כיסא בטיחות צ'יקו

חברת צ'יקו Chicco היא חברה ותיקה המפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרי תינוקות ברחבי העולם. כיסאות הבטיחות לרכב של צ'יקו הן בעלי מוניטין גבוה וזאת, הודות לבטיחות, לאיכות ולעיצוב המוקפד של המוצרים שלהם.

באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא מגוון של כיסאות בטיחות לרכב, המתאימים לכל גיל, משקל וגובה של התינוק והילד החל מסלקל ועד לבוסטר, במגוון צבעים ודגמים:

 • 1.סלקל ובסיס צ'יקו קיפיט 30 – KeyFit® 30
 • 2.כיסא בטיחות משולב בוסטר פיט4 – Fit4
 • 3.כיסא דגם צ'יקו נקסטפיט מקס זיפ אייר – Nextfit Max Zip Air
 • 4.כיסא דגם צ'יקו נקסטפיט מקס קלירטקס – ™Nextfit Max Cleartex
 • 5.כיסא דגם צ'יקו נקסטפיט זיפ אייר – NextFit Zip Air
 
 • 6.כיסא דגם צ'יקו מיי פיט זיפ אייר – MyFit™ Zip Air
 • 7.בוסטר צ'יקו קידפיט זיפ אייר – Kidfit Zip Air
 • 8.בוסטר צ’יקו קידפיט אדפט פלוס – Chicco KidFit Adapt Plus
 • 9.בוסטר צ'יקו גופיט פלוס – GoFit Plus
 • 10.בוסטר צ'יקו גופיט – GoFit

כיסא בטיחות גרקו

חברת גרקו Graco היא חברה ותיקה המפתחת, מייצרת ומשווקת כיסאות בטיחות לרכב המתאימים לכל גיל, משקל וגובה של התינוק והילד החל מסלקל ועד לבוסטר, במגוון צבעים ודגמים:

 • 1.כיסא בטיחות משולב בוסטר Extend2 Fit
 • 2.כיסא בטיחות משולב בוסטר 4Ever
 • 3.כיסא בטיחות בוסטר SlimFit
 • 4.כיסא בטיחות Tranzitionsכיסא בטיחות סייבקס

חברת סייבקס Cybex היא חברה ותיקה המפתחת, מייצרת ומשווקת מושבי בטיחות לרכב. המתאים לכל גיל, משקל וגובה של התינוק והילד החל מסלקל ועד לבוסטר, במגוון צבעים ודגמים:

 • סלקל Aton XL
 • כיסא בטיחות Sirona
 • כיסא בטיחות Eternis
 • בוסטר Solution

כיסא בטיחות טוויגי

טוויגי Twigy הוא שם מותג למוצרי תינוקות וילדים המשווק בישראל משנת 2013.  תחת המותג טוויגי משווקים כיסאות בטיחות לרכב המתאימים לכל גיל, משקל וגובה של התינוק והילד החל מסלקל ועד לבוסטר, במגוון צבעים ודגמים:

 1. סל קל לתינוק דאגלס – ™Douglass

 2. סלקל לתינוק ביונד – ™Beyond

 3. כיסא בטיחות פורטרס – ™Fortress

 4. כיסא בטיחות סייפ גארד 2 עלית – SafeGuard™ 2 Elite

 5. בוסטר בריקס – ™Bricks

3
השתתפו בסקר אנונימי על כיסא בטיחות

כמה אתם יודעים על כסאות בטיחות לתינוק

Note if the other answer is filled, it will be considered as a vote and will ignore the checked answers.

כיסא בטיחות לתינוק

אחד הדברים החשובים שההורים קונים הוא כיסא בטיחות לתינוק. זו ללא ספק אחת ההחלטות החשובות שתשפיע על הבטיחות של הילדים בנסיעה ברכב. כל כיסא בטיחות לתינוק נדרש לעמוד בתקן בטיחות הכולל בין השאר גם מעבר מבחן ריסוק. ב mynewbaby תוכלו למצוא מבחר של כיסאות בטיחות לתינוק המתאימים לכל גיל. בעלי תקן מחמיר אמריקאי או אירופאי.

לכל הורה האילוצים, הצרכים והדרישות הייחודיות שלו ובמסגרת הזו קיים מבחר של כיסאות בטיחות לתינוק שניתן לרכוש.

בתחילה, ההחלטה היא בין רכישת סלקל לתינוק לבין כיסא בטיחות דו-כיווני או כיסא בטיחות דו-כיווני המשולב עם בוסטר.

בהמשך, כשהילד גדל והמשפחה מתרחבת משתנים האילוצים והצרכים ועם זאת חשוב לבחור בכיסא שמתאים. לגיל, למשקל ולגובה של הילד וגם להביא בחשבון את הילדים הנוספים שעדיין יושבים על כיסא בטיחות ברכב.

מתי קונים כיסא בטיחות

כיסא בטיחות מגיל שנה

על-פי 'הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים', החוק מחייב הושבת תינוקות עד גיל שנה בכיסא בטיחות.  (להרחבה על החוק באתר הממשלתי)

כאשר התינוק יושב בו כנגד כיוון הנסיעה. עם זאת, הם ממליצים להושיב ילדים נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנתיים לפחות. מגיל שנה, אפשר לעבור מישיבה בסלקל הקטן לכיסא בטיחות רחב ונוח יותר. ניתן להתקינו גם נגד ועם כיוון הנסיעה. כיסא בטיחות שמתאים מגיל שנה ומעלה הוא כיסא בטיחות דו כיווני או כיסא בטיחות משולב עם בוסטר. באתר מיי-ניו-בייבי תוכלו למצוא מגוון רחב של כיסאות בטיחות לרכב המתאימים מגיל שנה ומעלה:

 • 1.כיסא  צ'יקו נקסטפיט זיפ
 • 2.כיסא  צ'יקו נקסטפיט מקס זיפ אייר
 • 3.כיסא  צ'יקו נקסטפיט זיפ אייר
 • 4.כיסא משולב בוסטר צ'יקו פיט4
 
 • 5.כיסא  ברייטקס אדווקט קליקטייט
 • 6.כיסא ברייטקס בולווארד קליקטייט
 • 7.כיסא  ברייטקס מרתון קליקטייט
 • 8.כיסא  ברייטקס One4Life

כיסא בטיחות לרכב מלידה עד גיל 2

החוק בישראל קובע כי ילד עד גיל שנה חייב לשבת בכיסא בטיחות המתאים לגילו ולמשקלו והמעוגן נגד כיוון הנסיעה. עם זאת, ארגון ב'טרם' ממליץ להושיב את הילד נגד כיוון הנסיעה לפחות עד גיל שנתיים בכיסא בטיחות המתאים לנתוני הילד.

המלצה זו מבוססת על עיקרון פיזיקלי בסיסי. בזמן תאונה הגוף נע בעוצמה קדימה בכיוון הנסיעה. אצל תינוקות ופעוטות חוליות הצוואר אינן מפותחות מספיק, ולכן התנועה החדה קדימה, עלולה לגרום לנזק חמור בעמוד השדרה אצל התינוק ועד מוות. כאשר התינוק נוסע נגד כיוון התנועה, גב המושב סופג את עוצמת המכה ובכך מפחית את הפגיעה בראש התינוק. מחקרים מצאו כי בנסיעה נגד כיוון התנועה התינוק מוגן פי 5 ביחס לנסיעה עם כיוון התנועה.

 

באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא את סוגי כיסאות הבטיחות המתאימים לטווח גילאים מלידה ועד שנתיים ובהם:

 • סלקל לתינוק המתאים להתקנה נגד כיוון הנסיעה בלבד, בדרך כלל מוגדר מלידה ועד משקל של 13 ק"ג. ניתן לרכוש סלקל לתינוק עם בסיס לסלקל שאותו ניתן להתקין באופן קבוע ברכב, בעזרת חגורת הבטיחות של הרכב או בעזרת מחברי איזופיקס.
 • כיסא בטיחות דו כיווני המתאים להתקנה עם ונגד כיוון הנסיעה, מלידה ועד משקל של 29 ק"ג, גיל 8 שנים לערך.
 • כיסא בטיחות משולב עם בוסטר המתאים להתקנה עם ונגד כיוון הנסיעה, מלידה ועד משקל של 45 ולעיתים 50 ק"ג, גיל 10 שנים לערך. 

מגיל 5-2 שנים

ילדים מעל גיל שנתיים יכולים לשבת עם כיוון הנסיעה. בכיסא בטיחות ברכב כשהם חגורים ברצועות הפנימיות של כיסא הבטיחות. הנחיית הבטיחות היא להמשיך להשתמש ברצועות הפנימיות לפחות עד משקל של 18 ק”ג. כל עוד מושב הבטיחות מאפשר זאת מבחינת הנחיות השימוש. לפי החוק, ילדים עד גיל 3 שנים לפחות חייבים להשתמש בכיסא בטיחות. לפחות עד גיל 8 שנים בכיסא בטיחות בוסטר.

באתר מיי ניו בייבי תוכלו למצוא את סוגי כיסאות הבטיחות המתאימים לטווח גילאים 5-2 שנים ובהם:

 • 1.כיסאות בטיחות דו כיווני המתאים להתקנה עם ונגד כיוון הנסיעה, מלידה ועד משקל של 29 ק"ג, גיל 8 שנים לערך.
 • 2.כיסאות בטיחות משולב עם בוסטר המתאים להתקנה עם ונגד כיוון הנסיעה, מלידה ועד משקל של 45 ולעיתים 50 ק"ג, גיל 10 שנים לערך.
 • 3.כיסאות בטיחות בוסטר ללא רצועות פנימיות המתאים להתקנה עם כיוון הנסיעה, מגיל 4 שנים ומעלה ובהתאם להנחיות היצרן לגבי משקל וגובה הילד.

מגיל 10-5 שנים

לפי החוק ילדים עד גיל 3 שנים לפחות חייבים להשתמש בכיסא בטיחות ולפחות עד גיל 8 שנים בכיסא בטיחות בוסטר. ארגון ב'טרם' ממליץ להשתמש במושב בטיחות עם רצועות פנימיות עד שהילד מגיע למשקל של 18 ק”ג (בהתאם להוראות השימוש של המושב). השימוש בבוסטר מומלץ עד שהילד יגיע לגובה של 145 ס"מ, שכן רק אז רצועות הרכב יוכלו להתאים לגופו ולהגן עליו כראוי.

באתר שלנו תוכלו למצוא את סוגי כיסאות הבטיחות המתאימים לטווח גילאים 5-2 שנים ובהם:

 • כיסא בוסטר עם משענת גב. מושב מגביה עם גב שהילד יושב עליו ונחגר בחגורת הרכב, העוברת במתאם בתוך גב המושב.  גב מושב הבוסטר מספק התאמה של חגורת הכתף של הרכב למידות הילד. מומלץ להשתמש בבוסטר גב בשלב העברת הילד ממושב בטיחות לבוסטר לפחות עד גובה של 125 ס"מ. מתאים להתקנה עם כיוון הנסיעה, שימוש מגיל 4 שנים ומעלה ובהתאם להנחיות היצרן לגבי משקל וגובה הילד.
 • כיסא בוסטר ללא משענת גב. מושב מגביה שבו הילד יושב נשען על גב מושב הרכב ונחגר עם חגורת הרכב. הבוסטר מספק התאמה של חגורת הרכב למידות הילד. המושב עצמו מספק התאמה לחלק של חגורת האגן בחגורת הרכב. מתאים להתקנה עם כיוון הנסיעה, מגיל 4 שנים ומעלה ובהתאם להנחיות היצרן לגבי משקל וגובה הילד.
 • כיסא בוסטר עם משענת גב הניתנת לפירוק. בוסטר גב, שניתן לנתק ממנו את משענת הגב ולהפוך למושב מגביה ללא גב. מתאים להתקנה עם כיוון הנסיעה, מגיל 4 שנים ומעלה ובהתאם להנחיות היצרן לגבי משקל וגובה הילד.

עגינת כיסא הבטיחות לרכב היא משימה חשובה המבטיחה שבזמן תאונה או עצירה פתאומית, כיסא הבטיחות ישאר במקומו. ניתן לעגן את כיסא הבטיחות ישירות לשלדת הרכב באמצעות מחברי איזופיקס או באמצעות חגורת הבטיחות של הרכב. חשוב מאוד להקפיד על התקנת כיסא הבטיחות בהתאם להוראות והמלצות היצרן.

*חשוב לציין! כי התקנה באמצעות מחברי איזופיקס מקטינה את הסיכון להתקנה לא נכונה של כיסא הבטיחות ברכב.

עוגני החיבור למחברי האיזופיקס נמצאים ברכב במושבים האחוריים, בצד שמאל ובצד ימין בחיבור בין הספסל למשענת הגב. ניתן לגלות אותם על-ידי הזזה חלקית של ריפוד המושב ברכב.

התקנת כיסא בטיחות

המשימה החשובה ביותר אחר בחירת כיסא בטיחות לרכב היא ההתקנה שלו ברכב בצורה נכונה. התקנה נכונה תבטיח אי תזוזה של הכיסא בזמן עצירה פתאומית או בזמן תאונה.

בעיקרון, ניתן לחבר את כיסא הבטיחות לרכב בעזרת חגורת הבטיחות של הרכב או בעזרת חיבור מחברי איזופיקס ישירות ללולאות עגינה מובנות ברכב. במרבית הרכבים החדשים ישנם במושבים האחוריים לולאות המיועדות לעיגון מושב הבטיחות לרכב. במושבים האירופאיים קוראים לשיטת עיגון זו ISOFIX ובמושבים האמריקאים היא נקראת LATCH.

אמצעי נוסף להתקנת מושב הבטיחות עם כיוון הנסיעה, אשר יכול לבוא בנוסף להתקנה באמצעות חגורת הבטיחות או מחברי איזופיקס/LATCH הוא TETHER, הנמצא בגב מושב הבטיחות.

ה- TETHER היא רצועה המחוברת בצד אחד לגב המושב ובצידה השני וו עגינה, אותה מחברים אל לולאת עיגון הממוקמת לרוב בגב המושב האחורי.

יצרני כיסאות הבטיחות מספקים מדריכי התקנה בעברית המתארים את שלבי ההתקנה נגד ועם כיוון הנסיעה. בכל אחת משיטות החיבור ובהתאמה לגיל ולגובה הילד.

על חלק מכיסאות הבטיחות ניתן למצוא הוראות אזהרה והכוונה בצבעים שונים לניתוב החגורה. כמו כן, מדידים בשני צידי כיסא הבטיחות שיסייעו לכם למקם את כיסא הבטיחות ברכב בזווית השכיבה הנכונה.

לפני כל נסיעה חשוב מאוד לוודא ש:

 1. כיסא הבטיחות מחובר למושב הרכב, כך שלא ניתן יהיה להזיזו יותר מ-2.5 ס”מ לכל צד.
 2. רצועות מושב הבטיחות מהודקות לגוף הילד, כך שלא יהיה ניתן “לצבוט” את הרצועות באיזור הכתפיים.
 3. מדיד זווית הנטייה של כיסא הבטיחות נמצאת במקום המתאים.     
 
במאמר הבא תחלו ללמוד על טיפים לכיסא בטיחות ברכב בקיץ.
11
חוות דעת על המאמר

האם אהבת את התכון

אהבת? זה הזמן לשתף!
לשתף בפייס
לשתף עם חברים
לשלוח למי שאוהבים