כיסא בוסטר לרכב ללא רצועות - מאיזה גיל מומלץ

אחת המשימות החשובות של ההורים היא לשמור על בטיחות הילדים בנסיעה ברכב וזאת בעזרת הושבתם בכיסאות בטיחות לרכב המתאימים לגיל, לגובה ולמשקל שלהם.

מעבר מהיר אל

תקנות כיסא בוסטר לרכב

תקנות התעבורה בישראל קובעות שילדים בגילאים 8-3 שנים חייבים לשבת ברכב על כיסא בטיחות או כיסא בוסטר המתאים לגובה ולמשקל שלהם. כמו כן, ההמלצה של ארגון 'בטרם' וארגונים אחרים בעולם, היא להושיב את הילדים ברכב על כיסא בוסטר עד גיל 10 שנים ועד שגובהו של הילד יהיה 145 ס"מ לפחות.

האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ממליצה להושיב ילדים בכיסא בטיחות משולב בוסטר הכולל רצועות בטיחות פנימיות כמה שיותר זמן ועד גיל 4 שנים לפחות ורק לאחר מכן לעבור לשבת בכיסא בוסטר לרכב שאינו כולל רצועות בטיחות פנימיות ולחגור את הילד עם חגורת הבטיחות של הרכב.
חשוב מאוד לזכור שכסא בטיחות לרכב משולב בוסטר יש לא מעט יתרונות:

  • כולל רצועות חגירה פנימיות עם 5 נקודות עיגון שמספקות בטיחות מירבית לילד ברכב, יותר מאשר חגורת הבטיחות של הרכב.
  • מבטיח שהילד ישב בכיסא בצורה זקופה ויציבה במהלך כל הנסיעה. חגורת הבטיחות של הרכב לא תספק מענה בטיחותי כשהילד לא יושב בתנוחת ישיבה זקופה.
  • מספק הגנה היקפית ועל הראש במקרה של תאונה.

כיסא בוסטר ללא רצועות דגמים:

בקבוצת כסאות בטיחות משולבים עם בוסטר אנו ממליצים על 2 יצרנים: צ'יקו וברייטקס. ההמלצה שלנו מבוססת על הציון הסופי שניתן על ידי הארגון האמריקאי Consumer Reports שבחן את כסאות הבטיחות במספר תחומים ובהם בטיחות.

ברייטקס Britax Grow With You ClickTight

ברייטקס Britax Grow With You ClickTight – זכה לציון הכי גבוה 82 בסדרת כסאות הבטיחות משולבי בוסטר שנבדקו. נכתב עליו שהוא מושב בעל דירוג גבוה עם ביצועים כלליים מצוינים המשלבים קלות שימוש, התאמה לבוסטר והתאמה לרכב. טכנולוגיית ClickTight קלה לשימוש כדי לספק התקנה בטוחה ברכב. עם זאת, זהו מושב השוקל 12 ק"ג, שקצת קשה להעביר אותו בין כלי רכב לעתים קרובות. כסא בטיחות משולב בוסטר ברייטקס Britax Grow With You ClickTight כולל מערכות בטיחות המספקות הגנה היקפית במקרה של תאונה. בסיס הכיסא משולב טכנולוגית Safe Cell המנמיכה את מרכז הכובד של הכיסא בשעת תאונה ובכך מקטינה משמעותית את התנועה של הכיסא קדימה. הכיסא מתאים מגיל שנתיים, ממשקל 11.3 ק"ג ועד משקל של 54.4 ק"ג, מגובה 86 ס"מ ועד 160 ס"מ. בחירה בכסא בטיחות משולב בוסטר ברייטקס Britax Grow With You ClickTight מאפשרת לכם להמשיך להושיב את הילד בצורה בטוחה מספר שנים ולנצל את טווח המשקלים והגבהים הרחב, עד שיהיה מספיק "בוגר" לעבור לשבת על כיסא בוסטר לרכב.

צ'יקו Chicco My Fit

צ'יקו Chicco My Fit – זכה לציון 70 בסדרת כסאות הבטיחות משולבי בוסטר שנבדקו. נכתב עליו שהוא מושב המספק הגנה טובה מפני התנגשות, קל לשימוש והתאמה לרכב, כולל מחברי LATCH להתקנה בטוחה וקלה ברכב, התאמה מעולה לחגורה במצב בוסטר ועם תוויות והוראות ברורות. כסא בטיחות משולב בוסטר צ'יקו Chicco My Fit כולל הגנה מפני פגיעות צד (™DuoGuard) – שתי שכבות של הגנה עם כיסוי נוקשה בריפוד הכיסא, בראש ובפלג הגוף העליון משולב חומר שבולם זעזועים / אנרגיה הנגרמים מפגיעות הדף (Eps). הכיסא מתאים מגיל שנתיים, ממשקל 11.4 ק"ג ועד משקל של 45.3 ק"ג, עד גובה של 145 ס"מ. בחירה בכסא בטיחות משולב בוסטר בצ'יקו Chicco My Fit מאפשרת לכם להמשיך להושיב את הילד בצורה בטוחה מספר שנים ולנצל את טווח המשקלים והגבהים הרחב, עד שיהיה מספיק "בוגר" לעבור לשבת על כיסא בוסטר לרכב.

ההמלצה שלנו לכיסא בוסטר לרכב

לסיכום, ההמלצה היא להושיב את הילד ברכב בכיסא בטיחות משולב בוסטר כמה שיותר זמן, עד למיצוי מלא של מגבלות המשקל והגובה המוגדרים על ידי היצרן של הכיסא ולא לפני גיל 4 שנים, ורק לאחר מכן, להושיב את הילד על כיסא בוסטר לרכב.